آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

در پانزدهمین فراخوان؛ پژوهشگران حوزه توانبخشی شناختی حمایت می‌شوند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری در پانزدهمین فراخوان حمایت از طرح ‎های پژوهشی بر ارتقا و توانبخشی شناختی در رده سنی بزرگسالان (18 سال به بالا) تمرکز دارد.

ستاد علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این فراخوان چالش های عصر حاضر، ایجاد راهبردهایی برای افزایش کارکردهای مغز انسان را تقویت کرده است، چرا که نه تنها چالش ها به سرعت در حال رشد هستند بلکه توانمندی های انسانی و فناوری های ساخت دست بشر در حال آماده شدن برای مواجه با این چالش ها هستند که می توان از راهبرد ارتقاء شناختی به معنی بهبود کارکردهای ذهنی انسان فراتر از آنچه که برای حفظ و احیای سلامت ضروری است، با هدف مواجه با این چالش ها بهره مند شد.

در این فراخوان با اشاره به مواجه کشور با افزایش جمعیت سالمندی و چالش اختلالات مغزی/ شناختی، همچنین آمده است: توانبخشی شناختی افراد دچار آسیب برای دستیابی به سطح مطلوب سلامتی، کاهش تأثیر مشکلات آنها در زندگی روزمره، کمک به بازگشت به زندگی عادی و کاهش افت عملکردهای شناختی می تواند در کاهش هزینه های ناشی از اختلالات و جمعیت سالمندی کارساز باشد.

همچنین این ستاد در پانزدهمین مرحله از فراخوان طرح‎های پژوهشی اعلام کرده است: طرح‎هایی در حوزه توسعه ابزارها و فناوری های نوین شناختی و کارآزمایی بالینی روش ها و پروتکل های ارتقاء و توانبخشی شناختی با هدف مرتفع کردن چالش ها حمایت می‌شوند.

محققان و علاقه‎مندان به فعالیت در حوزه‎ شناختی در فراخوان جدید ستاد می‎توانند طرح‎های پژوهشی خود را برای بررسی و برخورداری از چترهای حمایتی در نیمه دوم آذرماه امسال همزمان با اعلام فراخوان به ستاد توسعه علوم و فن‎آوری‎های شناختی ارائه دهند.

دفترچه راهنمای فراخوان و فرم های پیشنهاد طرح، نیمه دوم آذرماه در سایت ستاد علوم شناختی به قابل دسترس خواهد بود.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search