آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

طرح‌های حوزه فناوری سامانه‌های ورود یکپارچه حمایت می‌شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امروز هر شهروندی ناگزیر باید از فضای مجازی و فناوری استفاده کند و در طول روز ممکن است ده‌ها بار رمز عبور و نام کاربری را برای استفاده از این نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها وارد کند. از آنجا که حفظ تمام این نام‌های عبور آسان نیست، یک فراخوان منتشر شده است تا شرکت‌های توانا در زمینه ایجاد سامانه‌های ورود یکپارچه (SSO)طرح‌های خود را عرضه کنند.

در عصر حاضر کمتر خدمتی بدون احراز هویت کاربر ارائه می‌شود. بدیهی است که دسترسی و ورود به برنامه‌ها، سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها و عدم فراموشی اطلاعات ورود برای کاربران برای احراز هویت یک الزام مهم محسوب می‌شود.

کاربران فعال در حوزه‌های مختلف کسب‌وکار و عموم مردم بعضا در چندین اپلیکیشن و سایت حساب کاربری فعال با نام کاربری و رمز عبور جدا دارند، کاربران برای ورود به هر کدام از این برنامه‌های کاربردی، نیاز به کلمه عبور و نام کاربری مجزایی دارند که برای ورود به آن‌ها با مشکلات زیادی از جمله موارد زیر مواجه می‌شوند.

 

نیاز مکرر به وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به هر کدام از برنامه‌ها، در عصر حاضر به معظلی تبدیل شده است. فراموش کردن کلمه عبور و نام کاربری، نیز اتفاقی است که هر روز برای تعداد زیادی از کاربران رخ می‌دهد.

درخواست بازنشانی کلمه عبور و نام کاربری نیز به نسبت زمانبر است و امکان ردگیری ورود و خروج کاربران در نرم افزارهای مختلف وجود ندارد. اکنون که سازمان‌های بیشتری به سمت استفاده از سرویس‌های ابری حرکت می‌کنند، کاربران انتظار دارند دسترسی یکپارچه به چندین برنامه از هر نقطه، هر زمان و هر دستگاهی را داشته باشد.

 

به نظر می‌رسد که سامانه‌های ورود یکپارچه (SSO)راه حل برون‌رفت از این چالش است. به عمل وارد شدن يك كاربر به سايت‌ها و برنامه‌هاي مختلف تنها با يك نام كاربري و گذرواژه يكسان SSO گفته می‌شود.

به اين معني كه اطلاعات مربوط به اعتبارسنجي و تائيد هويت كاربر يعني User Name و Password در يك ناحيه امن نگهداري مي‌شود و از آن پس اين كاربر برای ورود به سايت‌ها و بخش‌هاي مختلف (دسترسي به برنامه‌هاي متعدد) نیازی به انجام مجدد فرایند ورود به حساب کاربری ندارد.

در اين هنگام در صورت لزوم اطلاعات اکانت کاربر با اطلاعات ثبت شده‌اي كه مربوط به حقوق و تعيين سطح دسترسي آن كاربر است تطبيق داده مي‌شود و در صورت عدم محدوديت اجازه ورود او صادر مي‌شود. باتوجه به اینکه همه زیر ساخت‌های ورود یکپارچه، بومی نبوده و مبتنی بر ایمیل هستند، که این امر سبب می‌شود استفاده از این زیرساخت برای کاربران دشوار شود.

از این رو از شرکت‌های فناور، تیم‌های متخصص، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و دانشجویان دعوت می‌شود تا طرح‌های پیشنهادی خود را مطابق با پیش‌نویس دریافت طرح، در سامانه چالش‌های فناوری و نوآوری ایران ثبت کنند. شرکت‌هایی که بهترین طرح را ارائه کنند در نهایت برای همکاری انتخاب می‌شوند.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search