آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

کاهش عارضه‌های پوستی به کمک یک محصول ایران‌ساخت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک محصول ایران‌ساخت از رنج یک بیماری‌ پوستی کاست. تجمع اعصاب محیطی زیر پوست، حساسیت‌های بیمار را افزون می‌کند و مشکل پوستی را دردناک‌تر. بنابراین ساخت دارویی که بتواند با کم‌ترین عارضه این بیماری را درمان کند، اکنون توسط یک شرکت دانش‌بنیان ممکن شده است.

بیماری‌های گوناگونی هستند که پوست را درگیر می‌کنند اما پسوریازیس یکی از همین‌ بیماری‌های شایع پوستی است كه خارش و علامت حسی به همراه ندارد، اما با پلاك‌های قرمز و پوسته ریزی خود را نمایان می‌کند.

این بیماری مرتبط با سیستم ایمنی بدن است و با خطا در ارسال پیام‌های عصبی، رشد سلول‌های پوستی را تسریع می‌کند. با این عارضه، سلول‌های پوست که به صورت مستمر از لایه‌های زیرین به طرف سطح حركت می‌کنند، به شکل پوسته‌های مرده از بدن دفع می‌شوند.

اگرچه این فرآیند باید به شکل عادی حدود یک ماه ادامه داشته باشد، اما در بیمار مبتلا به پسوریازیس، چرخه حیات سلول‌های پوست سرعت بیش‌تری می‌گیرد و لایه‌های سلول مرده در سطح پوست جمع می‌شوند. لایه‌هایی که بیماری پسوریازیس را تشكیل می‌دهند.

شرکت دانش‌بنیان مام اصفهان با تولید یک کرم گیاهی که از ترکیبات گیاهی تشکیل شده، راه را بر کاهش عارضه‌ها و درمان این بیماری هموار کرده است.

کرم گیاهی پسوسرام با استفاده از یک فرمولاسیون گیاهی و بافت سبکی که دارد، می‌تواند به داخل پوست نفوذ کند و ضمن حفظ رطوبت، سلول های مرده را از روی پوست جدا و روند پوسته ریزی را متوقف کند.

از دیگر عوارض پسوزیاس خارش ناشی از پوسته‌ریزی است که این دارو همچنین دارای خواص ضد التهابی این عارضه را نیز درمان می‌کند.

در یک کارآزمایی بالینی انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، کرم گیاهی پسوسرام در بیماران مبتلا به پسوریازیس تجویز شد و در نهایت نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد علائم بیماری برطرف شده و در مدت 6 ماه بیماران دریافت کننده داروی پسوسرام علائمی از عود و برگشت بیماری را نیز نشان ندادند.

این محصول دانش‌بنیان اکنون تجاری‌سازی شده است و توانسته علاوه بر کارآمدی در درمان پسوزیاس، اثر بی بازگشت و موثر خود را در درمان درماتوزهای شایع جامعه مانند آکنه وولگاریس نشان داده است.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search