آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

با ساخت بومی قطعات؛ یکپارچه‌سازی زیرساخت‌های آزمایشگاهی خودرو هدف قرار گرفت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

«تهیه اطلس فناوری زیرساخت‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه خودرو و قوای محرکه» سه مجموعه دخیل در این عرصه را بر آن داشت تا یک همکاری مشترک را با هم آغاز کنند. کاری که قرار است تلاشی برای رفع موانع یکپارچه‌سازی زیرساخت حمل‌ونقل متکی بر فناوری‌های پیشرفته باشد.

ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت توسعه صنایع حمل‌ونقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران برای تدوین اطلس فناوری زیرساخت‌های آزمایشگاهی کشور و برنامه‌ریزی برای تکمیل آنها در طراحی اجزا و قطعات در حوزه خودرو و قوای محرکه با هم همکاری می‌کنند.

همچنین در این تفاهم‌نامه مشترک مقرر شده است «شناسایی و اولویت‌بندی نیاز‌های روز کشور در حوزه‌ آزمون‌های‌ خودرویی»، «همکاری برای مشارکت شرکت‌های خودروساز و زنجیره تامین آنها به منظور توسعه مراکز تست و آزمون» و «ارائه مشاوره های تخصصی به نهادهای قانون‌گذار و سیاست‌گذار به منظور اولویت‌دهی به توسعه تجهیزات تست و آزمون خودرو در کشور» در اولویت قرار گیرد.

«بالا رفتن سطح استاندارد زیرمجموعه‌های خودرو»، «تکمیل آزمون، طراحی و ساخت خودرو» و «توانمندسازی زیرمجموعه‌های خودرویی کشور» از جمله اهداف این تفاهم‌نامه همکاری است.

تفاهم‌نامه تهیه اطلس فناوری زیرساخت‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه خودرو و قوای محرکه به امضای منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهزاد اعتمادی معاون توسعه صنایع حمل‌ونقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و اشکان گلپایگانی مدیر عامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران رسید.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search