آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

کیفیت نمونه‌برداری معدنی با تجهیزات «ایران‌ساخت» افزایش یافت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مواد معدنی از کانسارها تا سنگ‌های قیمتی شاید در نگاه نخست هم‌ارزش و هم‌عیار به نظر برسند اما وجود تحهیزات و روش‌های فناورانه در سنجش کیفیت این منابع است که ارزش‌آفرینشان می‌کند. یک شرکت دانش‌بنیان اکنون در سنجش و ارزش‌یابی کیفیت مواد معدنی، پژوهشگران، دانشگاهیان و صنایع را همراهی می‌کند.

علی دلیر مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «کانساران بینالود» از ضرورت ورود تجهیزات و راهکارهای اثربخش در نمونه‌برداری صحیح از معادن گفت و ادامه داد: بخش‌های گوناگون مواد معدنی اهمیت زیادی دارد و نمونه‌برداری صحیح و اصولی نقشی کلیدی در بهره‌برداری صحیح از منابع معدنی ایفا می‌کند. کم‌توجهی به این اصول و حوزه اثرات نامطلوبی را به همراه دارد که از دست یابی به هدف نهایی و بهره‌وری لازم جلوگیری می‌کند.

 

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به آنالیز مواد معدنی به عنوان یک واحد اثر بخش در پروژه های اکتشافی کشور افزود: تلاش کردیم با افزایش تعداد زیر مجموعه‌ها در داخل و خارج از کشور، زمینه ارائه خدمات فناورانه در حوزه اکتشاف و نمونه‌برداری را فراهم کنیم و به تازگی در همین راستا، باشگاه مهارت پروری متخصصان نمونه برداری معدنی را راه‌اندازی کردیم.

این فعال فناور ادامه داد: عمده تخصص افراد جذب شده در رشته‌های زمین‌شناسی، معدن و انواع گرایش‌های رشته شیمی است ولی رشته‌ تحصیلی و تخصصی افراد مشغول به کار در این مجموعه طیف گسترده‌ای از رشته های فنی، علوم پایه و علوم مهندسی را شامل می‌شود.

این فعال فناور خدمات آنالیزی دقیق و مبتنی بر صحت را مهم‌ترین خدمت فناورانه این شرکت دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: هر اکتشاف برای به ثمر رسیدن نیازمند مطالعات و نتایج آنالیز با دقیق و صحت بالا نیاز دارد و خود مطالعات بر مبنای آنالیزها و آزمون‌هایی است که آزمایشگاه کانساران بینالود انجام می‌دهد. اگر این آزمون‌ها با دقت و صحت بالا انجام نشود، پروژه‌های اکتشافی ممکن است حتی پس از صرف سرمایه های هنگفت با شکست رو برو شوند.

این فعال فناور، خدمات آنالیزی با حفظ نمونه اولیه را یکی دیگر از خدمات فعالان فناور کانساران بینالود دانست و گفت: تعداد اندکی از مجموعه‌های فناور در خاورمیانه خمات آنالیزی بدون تخریب ارائه می‌کنند که درصد عناصر سازنده مواد را با دقتی در حد قسمت در بیلیون (ppb) تشخیص و گزارش می‌دهد.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search