آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

توسعه صنعت خودرو با تامین قطعات داخلی شتاب گرفت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ادامه حیات صنعت خودرو به تامین قطعات و تجهیزات مورد نیازش وابسته است. به همین دلیل در تمام دنیا از دل این صنعت بزرگ زنجیره‌ای برای تکمیل نیازهایش شکل گرفته است. ایران هم با اتکا به توان جوانانش این زنجیره را که رگ حیات صنعت خودرو می‌دانند را تکمیل کرده است.

صنعتی بزرگ در دنیا به نام خودرو ثبت شد. صنعتی که بازاری پرتلاطم و بزرگ دارد و درصد بالایی از جامعه را با اخبار و نیازهایش درگیر کرده است. این صنعت همه‌گیر در دنیا با تحولات نوآورانه‌ای همراه شده و تغییرات بنیادینی را تجربه کرده است. اما این تغییرات و تحولات جز با تامین نیازهای ریز و درشت آن میسر نیست.

توسعه این بازار بزرگ به توانمندانی گره خورده است که نیازهای تجهیزاتی و قطعاتی آن را می‌شناسند و برای رفع این نیازها تلاش می‌کنند. صنعت خودرو در ایران هرچند که هنوز با بازارهای جهانی فاصله دارد اما تلاش‌ها در این حوزه همچنان ادامه دارد. مثلا جمعی از جوانان متخصص و توانمند دانشگاهی دور هم جمع شدند تا نیازهای صنعت خودرو در حوزه قطعات الکترونیک ، مکاترونیک و پلیمری را تامین کنند.

شرکت دانش‌بنیان سازه پویش با حضور جمعی از دانش‌آموختگان دانشگاهی حوزه الکترونیک کار خود را از سال 76 آغاز و در این مسیر با شناخت کامل از نیازهای حوزه خودرو سعی خود را برای تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز این صنعت کرد. این شرکت توانست با اتکا به نیروی دانشی خود طی چند سال به یکی از بزرگترين واحدهای توليدي قطعات خودرو تبدیل شود. بنا به گفته میرغلام‌رضا مرتضوی مدیر عامل این شرکت، سیستم‌های الکترونیکی و مکاترونیکی برای خطوط OEM توسط این مجموعه فناوری تولید می‌شود.

او می‌گوید: شرکت ما درمسیر جهانی شدن با بهره‌برداری از دانش فنی واستانداردهای بین‌المللی طراحی و ساخت و همچنین همکاری با شرکت‌های بزرگ خارجی به یکی از معتبرترین تولیدکنندگان قطعات الکترونیک، مکاترونیک و پلیمر در كشور تبدیل شده است.

این فعال فناور همچنین بیان می‌کند: تولید و تأمین قطعات و محصولات موردنیاز صنعت خودرو و قطعات یدکی بازار داخل و خارج در زمینه الکترونیک و مکاترونیک و قطعات پلیمری بااستفاده از منابع انسانی توانا و با همکاری و مشارکت سازندگان برجسته و معتبر در سطح جهانی را دنبال می‌کنیم.

مرتضوی ادامه می‌دهد: محصولات دانش‌بنیان این شرکت شامل پلتفرم برق و الکترونیک، مالتی پلکس NBCM، ریموت و ECU خودرو می‌شود.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search