آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

دعوت از صاحبان ایده برای توسعه کاربردهای نانوالیاف در صنعت پوشاک

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

«کاربردهای نوین نانو الیاف در صنعت پوشاک پیشرفته» عنوان فراخوانی است که از فناوران، اعضای هیات علمی، دانشجویان و صاحبان دارای ایده دعوت می‌کند تا طرح‌های خود در این زمینه را برای تجاری‌سازی ارسال کنند.

فراخوان کاربردهای نوین نانوالیاف در صنعت پوشاک پیشرفته منتشر شد. مرکز صنعتی‌سازی نانو فناوری کاربردی با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری این فراخوان را منتشر کرد.

شناسایی حوزه‌های نوین کاربردهای نانو الیاف در صنعت پوشاک در این فراخوان دنبال می‌شود.

صنعت نساجی یکی از صنایعی است که فناوری نانو در آن کاربردهای فراوانی دارد. با استفاده از این فناوری الیافی در اندازه نانو تولید می‌شود که خواص ویژه‌ای به پارچه می‌دهند. پارچه‌های تولید شده به این روش تحولی در این صنعت ایجاد می‌کنند. این فراخوان نیز به دنبال طرح‌ها و ایده‌هایی در این حوزه است.

شرکت‌های فناور، گروه‌های پژوهشی، اعضای هیات علمی و دانشجویان می‌توانند طرح‌ و ایده‌های خود در این حوزه را ارسال و از این فرصت برای تجاری‌سازی محصول خود استفاده کنند.

منسوجات هوشمند با استفاده از نانو الیاف، استفاده از نانو الیاف در افزایش کارایی پوشاک، کاربرد نانو الیاف در تولید پوشاک با قابلیت استفاده در حوزه بهداشت و درمان، استفاده از نانو الیاف در پوشاک محافظ و ایمن، استفاده از نانو الیاف در ساخت برداشت‌کننده‌های انرژی قابل تعبیه در پوشاک و رفع چالش شست و شوی منسوجات دارای نانو الیاف با مواد شوینده برخی از محورهای پیشنهادی دارای اولویت در این فراخوان است.

توسعه کاربردهای نوین نانوالیاف در صنعت پوشاک پیشرفته هدف اصلی از انتشار این فراخوان است و از علاقه‌مندان، صاحبان ایده و طرح و فعالان این حوزه دعوت می‌شود تا ایده‌های خود را برای «استفاده از فناوری نانوالیاف در محصول نهایی» برای دبیرخانه چالش‌های فناوری و نوآوری ایران ارسال کنند.

علاقمندان تا 8 مهر ماه سال جاری برای ارسال ایده‌های خود فرصت دارند و برگزیدگان از حمایت‌هایی مانند فراهم آوردن فضای کار و تحقیقات، تامین مواد اولیه، تامین تجهیزات و دستگاه مورد نیاز اجرای طرح و همراهی تا مرحله تجاری‌سازی محصول بهره‌مند می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search