آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

رویدادی استارتاپی؛ کسب وکارهای فناورانه حوزه زالوی طبی گسترش می‌یابد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نخستین رویداد استارتاپی حوزه «زالوی طبی و صنایع وابسته» برگزار می‌شود تا با توجه به افزایش استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور فعال در حوزه آبزیان و شیلات فرصتی برای توسعه کسب و کار در این حوزه باشد.

با توجه به افزایش ارزش افزوده زالوی طبی صادراتی و گسترش فرهنگ استفاده از فرآورده‌های جانبی آن در کشورهای مختلف، در ایران نیز مراکز علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، فعال در این حوزه، تلاش کرده‌اند تا فعالیت‌های خود را توسعه دهند. بر این اساس، نخستین رویداد استارتاپی «زالوی طبی و صنایع وابسته» در پردیس علوم دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

در این رویداد که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی و ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود، سازمان‌ها و نهادهای مانند سازمان غذا و دارو، دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان شیلات ایران، سازمان دامپزشکی، موسسه تحقیقات شیلات ایران و انجمن زیست شناسی ایران مشارکت دارند.

همچنین سازمان‌ها و شرکت‌های بین‌المللی مانند مرکز تکثیر و پرورش زالوی طبی BBEZ آلمان، نیز برای مشارکت در برگزاری این رویداد بزرگ علمی و صنعتی اعلام آمادگی کرده‌اند.

در این رویداد که از 12 تا 13 آذرماه سال 1399 برگزار می‌شود کارآفرینان، مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و فعالان استارتاپی و همچنین صاحب نظران و دست‌اندرکاران داخلی و بین‌المللی شرکت می‌کنند.

رخداد استارپاپی حوزه زالو و صنایع وابسته با هدف ایجاد انگیزه، پیشرفت و نوآوری، کارآفرینی، تجاری‌سازی، تشویق و حمایت از افراد فعال در زمینه تکثیر و پرورش، کنترل بیماری‌ها، محصولات جانبی در ارتباط با زالوی طبی ایرانی برگزار می‌شود.

در این رویداد علاوه بر ارائه ایده‌های پذیرفته شده برای افراد شرکت کننده نیز کارگاه‌های آموزشی نیز در زمینه نوآوری و و تبدیل ایده به محصول برگزار خواهد شد.

توسعه کسب وکارهای فناورانه مرتبط با حوزه زالوی طبی و استفاده هر چه بیشتر از بسترهای علمی در آن حوزه از جمله دیگر محورهای این رویداد است.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search