آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

فراخوان| پژوهشگران شاخص حوزه گل محمدی شناسایی می‌شوند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کانون هماهنگی دانش،صنعت و بازار گل محمدی و گیاهان معطر یکی از کانون‌های ایجاد شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است که برای نخستین دوره انتخاب فعالان نمونه حوزه گل محمدی فراخوانی را اعلام کرده است.

این رویداد که با عنوان rosa damascene 2020 شناخته می‌شود، تلاش دارد تا با غربالگری و انتخاب فعالان برتر حوزه گل محمدی، به نفوذ فناوری و نوآوری در این حوزه کمک کند. علاقه‌مندان شرکت در این رخداد علمی و رقابتی تا 10 مهر ماه سال جاری با مراجعه به سامانه کانون هماهنگی دانش،صنعت و بازار گل محمدی و گیاهان معطر برای ثبت نام فرصت دارند.

کشاورزان نوآور، شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و استارتاپ‌ها، صادرکنندگان و پژوهشگران از جمله مخاطبان این رویداد هستند که می‌توانند برای شرکت و ثبت نام در آن اقدام کنند. برگزاری کلاس‌های کارگاهی و سخنرانی و مشاوره صاحب‌نظران این حوزه، از جمله رویدادهای جنبی اولین دوره انتخاب فعالان برتر حوزه گل محمدی است. برگزاری رویداد رقابتی نخستین دوره انتخاب فعالان برتر حوزه گل محمدی تلاش دارد تا فعالان و پژوهشگران شاخص این حوزه را شناسایی کند.

کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار از جمله ظرفیت‌های قانونی ایجاد شده در زیست‌بوم نوآوری کشور هستند که توانسته‌اند نقشی موثر در ایجاد ارتباط میان بخش‌های تولیدی کشور و بازار و نهاد دانشگاه ایفا کنند.

ایران بزرگترین تولید کننده گل محمدی در جهان است، کشور ما در رقابت با کشورهای مانند بلغارستان، ترکیه، گرجستان، مراکش و افغانستان تلاش دارد تا مقام خود را در این حوزه حفظ کند. معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با حمایت از تاسیس کانون هماهنگی دانش،صنعت و بازار گل محمدی و گیاهان معطر، سعی کرد تا با ایجاد زیست‌بوم نوآوری این گیاه، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور را ترغیب کند تا با ایجاد خطوط تولید جدید، نسبت به فرآوری و استخراج مواد موثره این گیاه اقدام کنند.

در حال حاضر با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، کانون‌های هماهنگی دانش،صنعت و بازار در حوزه‌هایی مانند گندم، آرد و نان، جواهرات و سنگ‌های قیمتی، حمل و نقل ریلی شهری، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، رنگ و رزین، زنبور عسل، فرش، آبزیان، مدیریت پسماند و بازیافت، گردشگری، قند و شکر، امنیت فناوری اطلاعات، سلولز و مشتقات سلولزی، زرشک و عناب و بسته‌بندی، نیز در حال فعالیت هستند.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search