آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

فاضلاب با ماده‌ای دانش‌بنیان تصفیه می‌شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هیپوکلریت کلسیم از جمله موادی است که در تصفیه فاضلاب و حفظ سلامت آب نقشی اساسی دارد. این ماده از کشورهایی مانند چین، هند و ژاپن وارد می‌شد. با توجه به نیاز منابع آبی کشور به چنین موادی، یک شرکت دانش‌بنیان نسبت به بومی‌سازی این ماده اقدام کرد تا مقدمات قطع وابستگی کشور به واردات این ماده شیمیایی را فراهم کند.

محمد علی شریعت مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولیدی شیمیایی کلران گفت: کلسیم هیپوکلریت (تولید شده به روش ترکیبی) یکی از پر کاربرد ترین مواد برای بلیچینگ (سفید کنندگی)، ضدعفونی و تصفیه منابع آبی و فاضلاب در دنیا شناخته شده است. این ماده در آب بسیار محلول است و از هیپوکلریت کلسیم علاوه بر تصفیه آب، در مراکز مختلف، برای ضدعفونی کردن سطوح و تجهیزات استفاده می‌شود.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولیدی شیمیایی کلران ادامه داد: با توجه به اهمیت تصفیه منابع آب کشور و فاضلاب، محصول کلسیم هیپوکلریت یک محصول مهم و استراتژیک است که ارتباط مستقیم با سلامت جامعه دارد. تولید این محصول در کشور، مقدمات قطع وابستگی ایران به واردات این محصول از خارج از کشور را فراهم کرد.

شریعت همچنین گفت: کشورمان در حال حاضر نیز از کشورهای مانند، چین، هند، ژاپن و حتی آمریکا ، کلسیم هیپوکلریت، وارد می‌کند. افزایش تولید در این شرکت و توسعه خطوط تولید می‌تواند به کاهش و حتی قطع این وابستگی کمک کند. در صورت حمایت دستگاه های زیربط، می توان تمام نیاز کشور را به همت متخصصان جوان ایرانی، در داخل کشور تولید کرد.

شریعت با اشاره به تلاش های انجام شده برای تولید داخلی محصول، گفت: برخی از مسائلی که مانع از افزایش تولید این محصول در داخل می‌شود، برخی مشکلات زیست محیطی است. برای حل این چالش، با به کارگیری فرایندهای ابداعی، خط تولید کلسیم هیپوکلریت ترکیبی در حجم بالا بدون مشکلات زیست محیطی در شرکت تولیدی شیمیایی کلران به بهره برداری رسیده است که با تولید انبوه و حجم بالای این محصول، از واردات آن بی نیاز شده و به صادر کننده مطرح آن در منطقه تبدیل می شویم.

 

وی افزود: در فرایند های جدید علاوه بر رفع مشکلات زیست محیطی، با بومی سازی تولید این محصول، هزینه تولید کاهش چشمگیری داشته است که شرایط را برای رقابت با نمونه های محصولات خارجی، فراهم کرده است. شرکت موفق به صادرات، این محصول شده است و در آینده نزدیک، در نظر داریم تا حجم صادرات را به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش دهیم.

شریعت در توضیح مزیت‌های محصول ایران ساخت نسبت به محصولات وارداتی، گفت: با توجه به اینکه این محصول بومی سازی شده و تولید آن با شرایط و امکانات کشورمان هماهنگ شده است، قیمت بسیار پایین تری نسبت به نمونه های خارجی دارد. صنایع آب و فاضلاب، صنایع شوینده ، استخر ها و پارکهای آبی و تمام ارگان هایی که نیاز به ضدعفونی کردن محیط دارند، از جمله مشتری های این محصول محسوب می شوند.

 

شریعت در پایان بیان کرد: این شرکت دانش بنیان طرح های مختلفی را برای توسعه علمی و پژوهش در حوزه تجاری‌سازی محصولات مختلف، در نظر گرفته است. در برخی طرح های پژوهشی در هماهنگی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مشغول به فعالیت هستیم و امیدواریم با کمک این معاونت، حمایت های لازم را برای توسعه خطوط تولید و محصولات جدید دانش بنیان دریافت کنیم.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search