آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

«گاز مصرفی» دقیق اندازه‌گیری شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

از مبدأ خطوط انتقال شعله‌های بزرگ وکوچک اجاق‌های خانگی، گاز مسیری پر پیچ و خم و طولانی می‌پیماید تا راه بیابد و گرمی‌بخش خانه‌ها شود. در تمام این مسیر، تجهیزات و زیرساخت‌هایی نقش‌آفرینی می‌کند که پیچیدگی فناوری و روش تولید، ساخت این تجهیزات دانش‌بنیان را در انحصار تعداد اندکی از کشورها قرار داده است.

کشورهایی که در سایه تحریم‌ها چندان تمایلی به عرضه این تجهیزات به کشورمان ندارند. یک شرکت دانش‌بنیان اما معبری بر این سد زده و توانسته است بخش قابل توجهی از تجهیزات دانش‌بنیان صنعت گاز را ایران‌ساخت کند.

ابوالقاسم مرادی مدیرعامل شرکت تولیدی و صنعتی گازسوزان، از تأمین نیازهای شبکه گازرسانی شهری گفت و ادامه داد: تولید تجهیزات و خدمات مورد نیاز صنعت گاز کشور، یکی از مهم‌ترین هدف‌های فعالان فناور این شرکت، اولین تولیدات این شرکت در شبکه توزیع و گازرسانی شهری،رگولاتورهای گاز خانگی می باشد. درحال حاضر این واحد صنعتی در قالب پنج واحد تولیدی، محصولات متنوعی رابه شرح ذیل در سایزها و کلاس های مختلف طراحی ، تولید و در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کند.

این فعال فناور، تولید کنتورهای گاز خانگی و صنعتی را یکی از شاخه‌های تولیدات گازسوزان عنوان کرد و گفت: کنتورها در شکل‌های گوناگونی مانند دیافراگمی، آلتراسونیک، جرمی حرارتی،کارتی-اعتباری، توربینی ارائه می‌شوند.

مرادی، تأمین بخش قابل توجهی از نیازهای فناورانه صنعت گاز را فعالیت محوری شرکت تولیدی گازسوزان دانست و گفت: تولید رگولاتورهای خانگی و صنعتی، اتصالات عایقی، شیرهای مسدود کننده و صنعتی، فیلترهای گازخشک، ایستگاه های تقلیل فشار و اندازه گیری با قابلیت مانیتورینگ و کنترل از راه دور تنها بخشی از تولیدات این شرکت دانش‌بنیان به شمار می‌آید. البته تعداد بسیاری از محصولات دیگری از صنعت گاز نیز توسط این شرکت تولید می‌شود.

 

کنتورهایی برای اندازه‌گیری و نمایش مصرف واقعی

مرادی، تولید کنتورهای دقیق با قابلیت اندازه‌گیری معیارهای مصرف واقعی را یکی از تولیدات دانش‌بنیان شرکت گازسوزان برشمرد و گفت: یکی از مشکلات عمده در اندازه‌گیری میزان مصرف خانگی گاز دقیق نبودن این میزان است. معیارهای مهمی مانند فشار، دما و ارتفاع از سطح دریا که در اندازه‌گیری مصرف اهمیت بالایی دارد، در کنتورهای معمول اندازه‌گیری نمی‌شود.

وی ادامه داد: کنتورهای میکروترمال ساخت این شرکت دانش‌بنیان با اندازه‌گیری دقیق مولکول‌های مصرفی گاز و در نظر گرفتن این معیارها در محاسبه، میزان مصرف واقعی را نمایش می‌دهد.

مدیرعامل گازسوزان از اشتغالی که به واسطه تولیدات دانش‌بنیان ایجاد شده است، گفت و ادامه داد:در این واحد تولیدی صنعتی به طور مستقیم برای بیش از 2500 نیروی انسانی دانش‌آموخته اشتغال ایجاد شده و این در حالی است که تمامی مجموعه‌های این واحد صنعتی روی‌هم رفته برای بیش از 4700 نفر اشتغال مستقیم به ارمغان آورده است.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search