آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

توسعه فناوری‌های ژئوماتیک؛ رسانه‌ ملی به میدان می‌آید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ژئوماتیک از جمله فناوری‌هایی است که دیر آمد ولی زود جای خود را میان فناوری‌های مدرن و پیچیده باز کرد. این مفهوم نوین علمی در تلاش است تا اطلاعات دریافتی از داده‌های جغرافیایی یا زمین مرجع را ساماندهی کند. کاربردهای این فناوری نوین با کمک رسانه ملی ترویج می‌شود.

ژئوماتیک علمی کاربردی است که با طیف وسیعی از علوم و دانش‌ مهندسی در ارتباط است. این فناوری به یاری آمده است تا تصویر بشر از دنیای پیرامونش دقیق‌تر و واقعی‌تر باشد. این علم دانشی بین رشته‌ای است که در علوم مختلفی مانند نقشه‌برداری، جغرافیا، زمین‌شناسی، محیط‌زیست، حمل‌ونقل و غیره کاربرد دارد.

با توجه به کاربردهای فراوان این دانش مدرن در کشور، ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یک همکاری مشترک با سازمان صدا و سیما تلاش می‌کند تا این مفهوم فناورانه را در کشور توسعه دهد. بر همین مبنا هم برنامه‌هایی چون معرفی نقشه‌برداری نوین و دولت الکترونیک مکان محور، معرفی سامانه جامع مکان محور گشت و نگهبانی و معرفی سامانه‌ هوشمند پایش ماهواره‌ای را با کمک اساتید منتخب دانشگاه و شرکت‌های دانش‌بنیان را در نظر گرفته است.

همچنین این ستاد با همکاری سازمان صداوسیما ویژه برنامه روز جهانی GIS، معرفی سامانه کشاورزی دقیق مبتنی بر فناوری‌های ژئوماتیک، آشنایی با سازمان‌های اجرایی متولی حوزه ژئوماتیک در کشور، معرفی اسناد بالادستی توسعه فناوری‌های ژئوماتیک در کشور و آشنایی کودکان و نوجوانان با فناوری‌های ژئوماتیک را در دستور کار قرار داده است.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search