آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

محصول «ایران‌ساخت» جایگزین ضدعفونی‌کننده‌های سرطان‌زا شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک شرکت دانش‌بنیان توانسته است با جایگزین کردن گاز ازن به عنوان یک ضدعفونی‌کننده کم‌خطر، در زمینه کاهش استفاده از ضدعفونی‌کننده‌های آسیب‌زا و جلوگیری از سرطان گام بردارد.

علی بهشتی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان نوآوران ازن سازان پاسارگاد به تولید ازن به عنوان جایگزینی برای ضدعفونی‌کننده‌های سرطان‌زا گفت و ادامه داد: برای پیشگیری از بروز سرطان، گاز ازن به جای ضدعفونی کننده‌های پرخطر و سرطان‌زا در بخش های مختلف صنعت جایگزین کردیم.

وی با بیان این‌که دانش فنی تولید ازن تنها در دست چند کشور بود، اما اکنون در داخل کشور ساخته می‌شود، ادامه داد: این شرکت علاوه بر تولید انواع دستگاه های ازن ژنراتور صنعتی و نیمه صنعتی و ازنایزر در راستای بومی سازی این فناوری با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی تهران پژوهشهای دانشجویی با محوریت گاز ازن را تدوین و راهبری می‌کند.

به گفته بهشتی، این شرکت قابلیت تولید دستگاه ازن از 450 میلی گرم بر ساعت تا 100 کیلوگرم بر ساعت را داراست و بنابر نیاز در صنایع مختلف از روش های مختلفی برای تولید گاز ازن از جمله پلاسما، UV و کرونا دیسشارژینگ بهره مند می‌شود.


این فعال فناور، با بیان این‌که نیاز کشور به فناوری این محصول دانش‌بنیان اکنون در کشور تأمین شده است، افزود: اهمیت اصلی فناوری ازن این است که از گاز ازن به عنوان قوی ترین اکسیدکننده تجاری موجود در جهان به جای ضدعفونی کننده های پرخطر و سرطان زا همانند کلر، فرمالین، پرمنگنات، متیل برماید و... استفاده می‌شود و نیاز بخش های مختلف صنعت به مواد شیمیایی را رفع می‌کند.

 

بهشتی با اشاره به این‌که حداقل بیش از 500 پروژه در داخل کشور با موفقیت به سرانجام رسیده است، ادامه داد: بر اساس استاندارد های بین‌المللی در جهان استفاده از ضدعفونی کننده‌ها برای تامین سلامتی بسیار ضروری است و از عوامل مهم پیشگیری از بیماری‌ها بخصوص ، بیماری‌های باکتریایی قارچی انگلی و دیگر بیماری‌ها نقش دارد.

 

مدیرعامل نوآوران ازن‌سازان پاسارگاد، صنایع گوناگون و نظام سلامت و بهداشت را مخاطبان این محصول دانش‌بنیان دانست و گفت: صنایع گوناگونی مانند صنایع غذایی، بسته بندی، سردخانه ها، گلخانه ها، بیمارستان‌ها، استخرهای شنا، پرورش آبزیان، مرغداری‌ها، دامداری‌ها و همچنین صنایعی که پساب آن‌ها برای محیط زیست خطر جدی محسوب می شود مانند صنایع کاغذ مقوا و کارتن سازی، رنگرزی، فاضلاب تمامی کارخانجات و .... به ضدعفونی کننده ها نیازی مبرم دارند.

 

بهشتی با بیان این‌که تولید این محصول ایران‌ساخت، جلوگیری از خروج ارز و پیشگیری از بروز سرطان را در بر خواهد داشت، ادامه داد: در کشور های توسعه یافته استفاده از مواد ضد عفونی کننده شیمیایی به دلیل سرطان زا بودن ممنوع اعلام شده است ولی متاسفانه در کشور ما همچنان این مواد شیمیایی همانند کلر، فرمالین، پرمنگنات، متیل برماید، پرسیدن و....در بخش های مختلف صنعت استفاده می‌شود. با جایگزین کردن گاز ازن به جای ضدعفونی کننده های شیمیایی گامی مهم در پیشگیری از بروز سرطان خواهیم داشت.

 

منبع : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search