آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

محصولی پرکاربرد برای رفع نیاز صنعت خودرو تولید شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پودر آلفا آلومینا گرید 1 تا 5 از جمله مواد پرکاربردی است که در صنایع مختلفی مانند کاشی و سرامیک و خودروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک شرکت فناور با کمک ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت، توانست خط تولید این ماده را در کشور راه‌اندازی کند.

به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید احمد شریف‌نیا مدیر عامل شرکت فناور رایکا صنعت افرند گفت: پودر آلفا آلومینا گرید 1 تا 5 از مواد پرکاربرد محسوب می‌شود که در صنعت کاشی و سرامیک به عنوان لعاب استفاده می‌شود. همچنین در تولید محصولات نسوز مانند آجر نسوز، پولیش فلزات و در پولیش خودرو نیز کاربرد دارد.


وی در ادامه گفت: گرید 1 تا 5 این ماده از کشورهای مانند آلمان و فرانسه وارد کشور می‌شود. با توجه به برخی مشکلات ناشی از تحریم و نوسانات نرخ ارز، صنایع مختلف در تامین این ماده با مشکلاتی مواجه شدند. این مسئله انگیزه‌ای برای شرکت ایجاد کرد تا با کمک واحد R&D نسبت به بومی‌سازی این فناوری اقدام کنیم.

مدیر عامل شرکت فناور رایکا صنعت افرند با اشاره به ظرفیت بالای شرکت‌های فناور برای بومی‌سازی محصولات مختلف در حوزه مواد و ساخت، افزود: طرح راه‌اندازی یک خط تولید آزمایشی به ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه شد و با دریافت یک بسته تسهیلات توانستیم خط تولید این ماده را راه‌اندازی کنیم.

شریف‌نیا افزود: ظرفیت خط تولید تاسیس شده فعلی 150 تن در سال است. با توجه به نیاز مبرم صنایع مختلف کشور به این محصول فناورانه، طرحی برای ایجاد یک خط تولید صنعتی با ظرفیت تولید 3 هزار تن در سال ارائه کردیم. در صورت تامین اعتبار، این خط تولید می‌تواند در زمان کوتاهی راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به سابقه پژوهشی بنیانگذاران این شرکت، گفت: در ابتدا پروژه های پراکنده که توسط دستگاه‌های مختلف ارائه می‌شد را انجام می دادیم. در یک برهه زمانی از سوی یکی از این دستگاه‌های دولتی پیشنهاد استخدام رسمی دریافت کردیم. با این همه ترجیح دادیم با تاسیس یک شرکت فناور، به عنوان یک کارآفرین به کشور خدمت کنیم. در حال حاضر نیز تلاش داریم با توسعه سبد محصولات شرکت و افزایش خطوط تولید، شرکت را توسعه دهیم.

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search