آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

محصول ایران‌ساخت با کارایی بالاتر جایگزین نمونه خارجی در صنعت فولاد شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک شرکت دانش بنیان با فعالیت خود یکی از محصولات مورد نیاز برای صنعت فولاد را ایران ساخت کرده است تا با کارایی بالا و طول عمر بیشتر این محصول شاهد رونق فعالیت‌ها در این حوزه باشیم.

 

مهدی صنایعیان مدیر عامل شرکت دانش بنیان پولاد تجهیز ایرسا گفت: فناوری ساخت سیستم‌های انرژی شیمیایی کوره‌های قوس الکتریکی را بومی کردیم و در حال حاضر این محصول ایران ساخت نیاز کشور و صنعت فولاد را رفع می‌کند. کوره‌های قوس الکتریکی یکی از روش‌های پرکاربرد فولادسازی است و این محصول انرژی شیمیایی کوره‌ها را با تزریق اکسیژن و کربن تامین می‌کند. کاربرد این محصول برای افزایش بهره وری در تولید فولاد و ساخت فولادهای تمیز است.

وی ادامه داد: در گذشته بیشتر از محصولات خارجی برای این کار استفاده می‌شد اما استفاده از آنها مشکلاتی را به همراه داشت. نخست اینکه این محصولات عمری کوتاه داشتند. چرا که این تجهیزات مصرفی هستند و پس از گذشت مدت زمانی فرسوده می‌شوند. البته در حال حاضر به علت تحریم‌ها وارد نمی‎شوند.

صنایعیان درباره برتری محصول ساخت ایران در مقایسه با نمونه خارجی، افزود: در تولید و ساخت این محصول روی طول عمر آن کار کردیم و آن را به 3 برابر افزایش دادیم. همچنین علاوه بر این مورد کارایی آن نیز 3 برابر شده است و با این امکانات این محصول یک چهارم نمونه خارجی قیمت دارد.

وی همچنین بیان کرد: کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه اصفهان در حال حاضر از این محصول استفاده می‌کنند و سال گذشته با استفاده از آن 25 میلیارد تومان صرفه جویی ارزی در این شرکت رخ داد. همچنین در حال انعقاد قرارداد برای تامین نیاز 3 شرکت فعال در حوزه فولادسازی هستیم و توانایی رفع نیاز کشور به این محصول دانش بنیان را داریم.

به گفته صنایعیان، پروژه طراحی نخستین کوره قوس الکتریکی با فناوری کاملا ایرانی نیز با همکاری فولاد مبارکه اصفهان در حال انجام است.

صنایعیان از تولید محصولات جدید برای صنعت فولاد خبر داد. محصولاتی که تحریم هستیم و تولید آنها رونق را برای کشور به همراه دارد. پنل‌های آب گرد صفحه‌ای، آرم‌های الکترودگیر و کفشک الکترود گیر برخی از این محصولات هستند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search