آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

تجهیزات فشار بالا با قیمت پایین «ایران‌ساخت» شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

13 نفر از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف با هدف تولید تجهیزات فشار بالا مشابه نمونه‌های خارجی موجود در بازار با قیمت پایین و هزینه‌های کم تعمیرات و نگه‌داری، کنار یکدیگر ایستادند و یک شرکت دانش‌بنیان ایجاد کردند. آنها تلاش کردند تا بتوانند محصولاتی با کیفیت ایرانی و در حد و اندازه تولیدات مشابه خارجی تولید کنند و در اختیار صنایع قرار دهند.

 

شرکت دانش‌بنیان هیدروتک شریف پارسیان با تکیه بر دانش فنی جمعی از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات فشار بالا مشغول به فعالیت است. مزیت اصلی محصولات این شرکت نسبت به محصولات با کاربرد مشابه، قیمت و هزینه‎های تعمیرات و نگه‎داری آن است که نسبت به آن‎ها کمتر است. بنا به گفته علی رشاد مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، در حال حاضر این شرکت قادر به تولید کمپرسورها تا 2 هزار بار با دبی متنوع است.

همچنین این شرکت در حال طراحی کمپرسورهایی تا فشار 5 هزار بار است. مکانیزم تحریک هیدرولیکی کمپرسورهای این شرکت همانند مکانیزم شرکت‎های معتبر دنیا مانند هایدروپک آمریکا و ایدرومکانیکای ایتالیا است.

این فعال دانش بنیانی همچنین می‌گوید: کمپرسورهای تولیدی شرکت مطابق با استانداردهای بین‎المللی (Japanese High Pressure Safety Gas Law (HPGSL، ، Canadian CSAو

European CE است و در دستگاه‏‎هایی که احتمال انفجار وجود دارد (مانند گاز طبیعی یا هیدروژن) الزامات Atex اروپایی رعایت شده است.

این شرکت با تکیه بر دانش فنی تکنولوژی فشار بالا، در حال فعالیت در حوزه‎هایی همانند «پرس ایزواستاتیک سرد و گرم»، «فرآوری فشار بالای مواد غذایی» و غیره است. همچنین با توجه به تجربه و توان علمی موجود در شرکت، تولید «جک‎های فشار بالا و کورس بالا» هم به تولیداتشان افزوده شده است.

آن‌طور که رشاد می‌گوید: با توجه به اینکه سطح فناوری محصولات این شرکت بسیار بالا است و این محصولات همیشه جزء تجهیزات تحریمی است، توانسته‌اند از خروج ارز از کشور جلوگیری کنند.

این شرکت دانش‌بنیان با وجود توانمندی بالا در تولید تجهیزات فشار بالای مورد استفاده در صنایع مختلف که از فناوری پیچیده‌ای برخوردار هستند هنوز نتوانسته‌اند محصولاتشان را به دیگر کشورها صادر کنند البته این شرکت به دنبال توسعه محصولاتی است که بتواند صادرات خود را به دیگر کشورها آغاز کند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search