آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

پالایشگاه‌ها از خطر آتش‌سوزی مصون می‌مانند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک شرکت دانش بنیان با تکیه به توان و تخصص نیروی انسانی خود موفق به بومی‌سازی شیرهای اطمینان شده است. محصولی دانش بنیان که تولید آن علاوه بر اشتغالزایی و جلوگیری از خروج ارز، نیاز پالایشگاه‌ها را رفع کرده است.

 

«شیرهای اطمینان» محصولی اساسی برای کنترل خطر در پالایشگاه‌ها محسوب می‌شوند. صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با این محصول حفاظت خطوط انتقال و مخازن تحت فشار را تامین می‌کنند. تا چند سال پیش ایران وارد کننده این محصول بود اما اکنون شرکت‌های دانش بنیان همچون سایر اقلام تحریمی دانش فنی این محصول را نیز بومی کردند.

محمد حسن زرنوش مدیر عامل شرکت دانش بنیان صنایع فرا توسعه کیاسا گفت: محصول دانش بنیانی که تولید می‌کنیم در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی کاربرد دارد. البته کاربردهای آن محدود به این حوزه نیست. پس از دو سال فعالیت تحقیقاتی و 1 سال تست میدانی موفق به ساخت و دستیابی به دانش تولید آن در کشور شدیم.

وی ادامه داد: «شیرهای اطمینان» محصول دانش بنیان و استراتژیکی است که تولید آن را انجام می‌دهیم. محصولی تحریمی که تولید آن نیاز به فناوری پیشرفته دارد و اکنون با دانش بومی در کشور تولید می‌شود. این شیرها 15 تا 20 قطعه استراتژیک دارند که طراحی و ساخت آنها را انجام می‌دهیم.

زرنوش همچنین بیان کرد: تا کنون 10 هزار عدد از این تجهیزات به فروش رفته است و اگر به طور میانگین قیمت هر شیر اطمینان را 3 هزار دلار محاسبه کنیم در این صورت 30 میلیون دلار از خروج ارز جلوگیری شده است.

وی در ادامه درباره اهمیت این محصول گفت: این محصول در تاسیسات و مخازن نفتی مانع از نشت ناشی از افزایش فشار می‌شود و از خطر آتش سوزی جلوگیری می‌کند. پس خطوط انتقال یا مخازن تحت فشار از انفجارهای احتمالی حفاظت می‌شوند.

زرنوش با بیان اینکه مخازن تحت فشار موجود در صنایع نفت و گاز از خطر انفجار با این محصول مصون می‌مانند، گفت: در نقاط گوناگونی از پالایشگاه مجموعه‌های سیستم تخلیه فشار وجود دارد که با افزایش فشار به هر دلیلی این سیستم ها وارد عمل می‌شود و فشار را کنترل می‌کند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search