آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

محموله کیت تشخیص کرونا برای تست 40هزار نفر به آلمان صادر شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

صادرات محموله کیت تشخیص ویروس کووید ۱۹ امروز از فرودگاه امام خمینی (ره) تهران به مقصد آلمان انجام شد، این اقدام پاسخی عملی به آنهایی است که نسبت به عزم، اراده، توان و فناوری زیست بوم اقتصاد دانش بنیان ایران تردید داشته اند.

به گفته بهروز حاجیان تهرانی امروز ۱۶ اردیبهشت یک محموله کیت تشخیص ویروس کووید ۱۹ شامل 40 هزار تست ساخته شرکت دانش بنیان پیشتاز طب زمان، از فرودگاه امام خمینی(ره) تهران به مقصد کشور آلمان ارسال شد.

شرکت پیشتاز طب زمان سابقه تولید انواع کیت‌های تشخیص مارکرهای سرطانی، بیماری‌های عفونی، هورمونی و بیش از پنج نوع کیت بیوشیمی را دارد.

مقاصد صادراتی مختلفی مانند کشورهای آلمان، ایتالیا، بلژیک، برزیل، کره جنوبی و ترکیه پیش تر، از محصولات این شرکت استفاده کرده اند.
شرکت پیشتازطب زمان پیش از این به عنوان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان «پیشگام در تحقق اقتصاد دانش‌بنیان» توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت و معرفی شده است.

شرکت دانش بنیان پیشتاز طب زمان دارای ۲۱ سال سابقه در فعالیت های علمی است. این شرکت در پاسخ به فراخوانی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر کرد توانمندی های خود را بر روی ساخت کیت تشخیص بیماری کرونا متمرکز کرد.


به گفته بهروز حاجیان تهرانی مدیر عامل این شرکت، این محصول«ایران ساخت» از نظر دقت، عملکرد و زمان تشخیص تمام استانداردهای روز را دارا بوده و مشابه نمونه های خارجی است و توسط آن، بیماری کووید ۱۹ در بیماران مشکوک تشخیص داده می شود.

وی در این باره گفت: کیت های تشخیصی ساخته شده در این شرکت توانسته پروسه های پیچیده ای را برای اخذ مجوز در داخل کشور دریافت کند. این محصول سپس توانست مجوز CE اروپا را دریافت کند.

حاجیان تعداد سازندگان کیت تشخیص ویروس کووید ۱۹ حال حاضر دنیا را حدود ۱۵٠ شرکت و مرکز تحقیقاتی برآورد کرد و گفت: بیشتر این شرکت ها در چین و آمریکا مستقر هستند و هنوز بسیاری از کشورهای توسعه یافته اروپایی نتوانسته اند این کیت تشخیصی را بسازند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان پیشتاز طب زمان، در ادامه بیان کرد: محموله ای که امروز به آلمان صادر شد، شامل ۴٠هزار تست تشخیص است. با وجود اینکه مجوز صادرات کیت تشخیص کرونا به تازگی صادر شده اما درخواست های مختلفی از سراسر جهان برای خرید به دست ما رسیده است.

وی افزود: ترکیه، اکوادور و برزیل، اسپانیا از جمله کشورهایی هستند که برای خربد کیت های ایران‌ساخت تشخیص بیماری کرونا ، درخواست داده اند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search