آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

محصولی دانش‌بنیان راه را بر خروج 80میلیون دلار ارز بست

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فناوران کشور با تولید محصولی دانش بنیان در حوزه کشاورزی از خروج 80 میلیون دلار ارز جلوگیری کردند. کودهای فسفاته «ایران ساخت» محصولی است که جایگزین نمونه‌های خارجی شده است.

 

تولید و تامین محصولات سالم راهی برای ارتقای سلامت جامعه است. بی شک نیروی انسانی خلاق و نوآور در این زنجیره نقشی بر جسته دارد. یکی از شرکت‌های دانش بنیان با تکیه بر همین دارایی خود موفق به تولید 46 محصول در حوزه‌های زیست فناوری، کشاورزی، دامی و پروبیوتیک‌های انسانی شده است.

همایون مرادی مدیر عامل شرکت دانش بنیان فناوری زیستی طبیعت گرا گفت: فرآورده‌های بیولوژیک گوناگون سازگار با محیط زیست و سلامت انسان با توجه به فناوری‌های روز دنیا در این شرکت تولید می‌شود.

مرادی ادامه داد: تولید یکی از محصولات دانش بنیان این شرکت به ریشه کن کردن مالاریا در کشور کمک کرد. «لارو کش مالاریا» نام این محصول است که در سازمان بهداشت جهانی نیز ثبت شده است. پیش از تولید این محصول برای از بین بردن این لاروها از سم استفاده می‌شد که اثرات زیان بار خود را به دنبال داشت. اما تولید این محصول با دانشی کاملا بومی کمک بسیاری در این عرصه بود.

وی در ادامه به محصول دانش بنیان دیگر در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: این محصول برای از بین بردن بیماری‌های پروانه ای و آفات کشاورزی کاربرد دارد و 70 درصد بیماری‌ها را شامل می‌شود که جایگزینی مناسب برای سم است . از مزیت آن می‌توان ارزان‌تر و تاثیرگذاری بیشتر را نام برد. همچنین قدرت تولید 4 میلیون لیتر آفت کش پروانه ای را داریم که برای رفع نیاز کشور کافی است.

مرادی همچنین گفت: در حوزه کودهای فسفاته نیز با تولید محصولی «ایران ساخت» از خروج 80 میلیون دلار ارز جلوگیری کردیم. در گذشته حدود 400 هزار تن کود فسفاته وارد کشور می‌شد اما با تولید این محصول این روند کاهشی شد.

به گفته وی، این شرکت دانش بنیان با تولید پروبیوتیک‌های گیاهی به رشد گیاه و جلوگیری از بیماری‌های ریشه کمک کرده است. همچنین با تولید پروبیوتیک‌های حیوانی نیز از مصرف آنتی بیوتیک‌های دامی جلوگیری شد. با تزریق این آنتی بیوتیک‌ها به مرغ و خوردن آن توسط انسان باعث ضعف سیستم ایمنی می‌شود.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search