آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

خانه‌ها با محصول «ایران‌ساخت» کارخانه‌ تولید برق شدند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اینورترهای خورشیدی 5 کیلوات متصل به شبکه با فناوری بومی را نخستین بار شرکت دانش بنیان مهندسی توان پژوهان فناور پاسارگاد در کشور تولید کرد. اکنون نیروگاه‌های خورشیدی خانگی با این محصول ایران ساخت می‌توانند تولید برق را انجام دهند.

 

اینورترها از اجزای اصلی نیروگاه‌های خورشیدی هستند. آنها انرژی خورشید را از پنل‌ها دریافت و به شبکه برق تزریق می‌کنند.

نیروگاه‌های فتوولتاییک متشکل از آرایه‌های خورشیدی و اینورتر متصل به شبکه است که آرایه‌های خورشیدی تولید برق را انجام می‌دهد اما این انرژی الکتریکی قابل استفاده در شبکه نیست. پس اینورتر متصل به شبکه مبدل پرقدرتی است که برق تولید آرایه‌را مطابق الزامات شبکه به شبکه تزریق می‌کند.

بهزاد سیاه کلاه مدیر عامل این شرکت دانش بنیان گفت: چند سالی است که در کشور توسعه نیروگاه‌های خورشیدی مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به پاک بودن این انرژی سرمایه‌گذاری روی آن افزایش یافته است که خود عاملی برای توسعه فناوری‌های مرتبط با این حوزه است.

وی ادامه داد: در کشور ما نیز انرژی خورشیدی در دسترس ترین انرژی پاک است و توسعه فناوری‌های مرتبط با احداث نیروگاه‌های خورشیدی اهمیت زیادی دارد. با توجه به این نکته محصولی با عنوان «اینورتر خورشیدی 5 کیلووات متصل به شبکه» را بومی سازی کردیم. این محصول برای نیروگاه‌های خانگی کاربرد دارد. با توجه به اینکه وزارت نیرو برق تولید شده در نیروگاه‌های خانگی را خریداری می‌کند این محصول بسیار کاربردی است.

سیاه کلاه با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت تولید هر تعداد از این محصول با توجه به نیاز بازار وجود دارد، گفت: این محصول تاییدیه انطباق با استانداردهای فنی (6 استاندارد فنی) را دریافت کرده است و نخستین اینورتری است که امتیاز فناوری بومی از وزارت نیرو دریافت کرده است.

وی همچنین بیان کرد: این محصول برای نیروگاه‌های خانگی کاربرد دارد و طراحی آن به گونه‌ای است که حداکثر انرژی را به شبکه تزریق می‌کند. همچنین در شرایطی که شبکه برق با افت فشار مواجه شود. این محصول همچنان توانایی تزریق توان 5 کیلووات را دارد. در حالی که در محصولات خارجی توان با افت فشار کاهش می‌یابد.

سیاه کلاه از آغاز طراحی اینورترهای با توان بالاتر خبر داد و گفت: طراحی را آغاز کردیم و به زودی تولید را انجام می‌دهیم تا برای مصارف دیگر مانند مزارع خورشیدی بتوان از این اینورتر استفاده کرد.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search