آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

اکسیژن با محصولی دانش‌بنیان به مبتلایان کرونا رسید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اکسیژن درمانی یکی از نیازهای بیماران مبتلا به کرونا است. از آنجا که در این بیماران ریه‌ها توانایی رساندن اکسیژن به خون را از دست می‌دهند، پس اکسیژن درمانی راهکاری برای رفع نیاز اکسیژن خون است. با شیوع کرونا در کشور نیاز بیماران به درمان با محصولی دانش بنیان رفع شد.

 

جمعی از متخصصان حوزه پزشکی و مهندسی در یک شرکت دانش بنیان کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و موفق به طراحی و ساخت تجهیزات کمک تنفسی شدند. اقدامی که منجر به بومی‌سازی دستگاه‌های اکسیژن ساز در کشور شد. تولید این دستگاه در بحران کرونا بسیار کمک کننده و اثرگذار بود.

علی ابراهیمی مدیر عامل شرکت دانش بنیان نفس یار طب گفت: «اکسیژن ساز» محصول دانش بنیان این شرکت است. در شرایطی که به علت بیماری ریه قدرت تامین اکسیژن خون را ندارد با کمک این دستگاه می‌توان خلوص اکسیژن ربه را بالا برد. این دستگاه انواع خانگی، مرکزی و پرتابل را دارد.

ابراهیمی ادامه داد: یکی از کاربردهای مهم دستگاه اکسیژن سازی خانگی را در زمان شیوع کرونا در کشور مشاهده کردیم. بسیاری از بیماران با یک دوره اکسیژن درمانی بهبود می‌یابند و این مرحله را با دستگاه اکسیژن رسان خانگی می‌توانند طی کنند. در این صورت نیازی به مراجعه به بیمارستان و پر شدن تخت‌های آن نیست. البته با این اقدام فرد بیمار نیز از تماس با عفونت‌های بیمارستانی دور می‌ماند.

وی همچنین بیان کرد: در بیماران حاد و مزمن ریوی و افرادی که نارسایی قلبی دارند، نیاز به اکسیژن در آنها با این دستگاه رفع می‌شود. همچنین در مواردی که سرطان بافت‌های بسیاری را در بدن درگیر کرده است و نیاز به اکسیژن درمانی وجود دارد با کمک این دستگاه می‌توان مشکل را رفع کرد.

ابراهیمی با اشاره به فناوری پیشرفته‌ای که برای ساخت دستگاه نیاز است، گفت: بومی سازی فناوری PSA یا جداسازی گازها بر اساس الک مولکولی با حمایت معاونت علمی و فناوری انجام شد و با بومی سازی این فناوری پیشرفته ساخت دستگاه‌های اکسیژن ساز نیز محقق شد. این فناوری یکی از فناوری‌های مهمی بود که در لیست تحریم‌ها قرار داشت. اکنون به علت تولید داخل واردات آن ممنوع است و اهمیت آن از آنجا است که بیماران بسیاری با شیوع کرونا در کشور از این دستگاه استفاده کردند و تولیدمان افزایش داشت.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search