آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

نیاز کشور به محرک رشد گیاهی طیور با تولید داخلی تامین شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نگرانی عمومی از باقیمانده‌های داروهای شیمیایی در بدن دام و طیور باعث گرایش بیشتر پرورش دهندگان دام و طیور و آبزیان به استفاده از داروهای گیاه پایه شده است. داروی محرک رشد گیاهی طیور از جمله این محصولات است که با همت یک شرکت دانش بنیان ایرانی در کشور تولید می‌شود.

محمد فلاح رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان پارس ایمن دارو در این‌باره گفت: با توجه به گرایش بیش از پیش جامعه برای مصرف محصولات و فرآورده‌های سبز و طبیعی، رغبت پرورش دهندگان دام و طیور و آبزیان به استفاده از داروهای گیاهی بسیار بیشتر از گذشته شده است.

به گفته رئیس هیئت مدیره این شرکت فعال در حوزه داروهای گیاهی: بیش از ، بسیار سخت بود که یک دامدار یا مرغدار را راضی کرد که از داروهای گیاهی استفاده کند، اما در حال حاضر با توجه به پیشرفت‌های علمی، شرکت‌های دانش بنیان ایرانی و اثبات کار آمدی داروهای گیاهی در عمل و آگاهی بیشتر جامعه، این رویه تغییر کرده است.

وی در ادامه افزود: این شرکت در مشورت و همکاری با اساتید دانشگاه تهران موفق شد تا داروی محرک گیاهی رشد طیور را به صورت کامل در واحد R&D شرکت تولید کند. این دارو از برخی مواد استحصال شده از گیاهانی مانند: سیر، آویشن، زنجبیل و دارچین تهیه شده است و همانگونه که از نام آن پیدا است به عنوان محرک رشد در طیور عمل می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به تلاش‌های علمی در این عرصه افزود: معمولاً در همکاری با دانشگاه تهران، یک دانشجوی مقطع دکتری به این مجموعه معرفی می‌شود و ایشان در قالب تز دکتری داروهای مختلف گیاهی را در دانشگاه مورد آزمایش قرار می‌دهد.

 

وی با اشاره به روند نسبتاً طولانی اخذ تاییدیه داروهای گیاهی گفت: معمولاً اخذ تاییدیه از مراجع ذیصلاح در حوزه داروهای گیاهی مورد استفاده در حوزه دام و طیور، ممکن است بین 2 تا 5 سال طول بکشد.

اسپری ضد زخم با ترکیبات آفتوفین از جمله دیگر محصولات این شرکت است که با استفاده از گل همیشه بهار تولید شده است و می تواند روند بهبود انواع زخم‌ها را در دام، تسریع بخشد.

این فعال فناور در ادامه بیان داشت: خوشبختانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور اقدامات مثبتی در زمینه توسعه این زیست بوم خاص انجام داده است. اما برای ترویج هر چه بیشتر جایگزینی داورهای گیاهی با موارد مشابه شیمیایی نیاز به یک تلاش و هماهنگی فرابخشی است که به حمایت سایر دستگاههای دولتی نیاز دارد.

حمایت از تولید داخل و تخصیص ارز به تولید کنندگان داروهای گیاهی به جای اختصاص ارز به وارد کنندگان، از جمله دیگر دغدغه‌های این مدیر شرکت دانش بنیان بود.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search