آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

تجهیزات اتاق عمل با دستگاه ایران‌ساخت استریل می‌شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با توجه به اهمیت خدمات جراحی در بیمارستان‌ها، اتاق‌ عمل‌ جراحی به‌ عنوان مهم‌ترین بخش و یا به عبارتی قلب بیمارستان شناخته می‌شود. در واقع این بخش، ارائه دهنده خدمات به بیمارانی است که بنا به تشخیص پزشك نیازمند عملیات عمل جراحی هستند.

همه ابزار و وسایلی که در روند عمل جراحی و مراقبت از بیمار در بخش عمل جراحی استفاده شده‌اند و به استریل شدن نیاز دارند، به مرکز استریل بیمارستان تحویل داده شده و پس از شست‌وشو، ضدعفونی و استریل شدن در بسته‌های مخصوص به بخش بازگردانده می‌شوند.

اکنون با تلاش متخصصان کشورمان در یک شرکت دانش‌بنیان، دستگاهای استریلیزاسیونی ساخته شده‌اند که تجهیزات پزشکی را بدون نیاز به خارج کردن از اتاق عمل و در داخل اتاق استریل می‌کنند.

محمد گلستانی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان«عصر صنعت آتبین» درباره خصوصیات دستگاه «اتوکلاو فوق سریع» ساخته شده در این شرکت می‌گوید: اتوکلاو فوق سریع کلاس B با نام تجاری TC، تنها اتوکلاو فوق سریع دو جداره کلاس B ( دقیقه 8 با خشک کن c134( است که کاملاً هوشمند و در هر ثانیه کلیه پارامترها را چک می‌کند که این امر سبب کنترل دقیق تمام مراحل استریل می‌شود.

وی ادامه داد: این دستگاه دارای 6 برنامه پیش فرض و قابل افزایش تا 10 برنامه است و حذف زمان پیش‌گرم با توجه به استفاده از فناوری دبل چمبر در ساخت این دستگاه از ویژگی‌های این تجهیز است.

به گفته مدیرعامل این شرکت، اتوکلاو فوق سریع دارای سیکل‌های 134-121- پریون، سیکل فوق سریع super Flash، زمان کامل استریل به همراه پری‌وکیوم و خشک کن ابزار بدون پوشش از دیگر خصوصات این دستگاه است.

گلستانی بیان کرد: قابلیت ارتقا برنامه و بروز رسانی براساس استانداردهای جدید، قابلیت تعریف سیکل اختصاصی جهت برآورده کردن نیاز مرکز درمانی، دارای دو سوپاپ اطمینان جهت تخلیه فشار، مجهز به سنسور تعیین میزان آب در مخزن‌ها و دارای 3 نوع محافظ کنترل قفل درب به صورت مکانیکی, مغناطیسی و الکتریکی جهت بالا بردن ایمنی از دیگر امکانات و امتیاز این «اتوکلاو فوق سریع» است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان«عصر صنعت آتبین» به قیمت این محصول و نمونه مشابه خارجی آن اشاره کرد و گفت: قیمت محصول خارجی 4 برابر گران‌تر از محصول تولیدی این شرکت و زمان «استریلیزاسیون» آن نیز طولانی‌تر از محصول ایرانی است.

وی گفت: برای 14 نفر به صورت مستقیم و 60 نفر به صورت غیرمستقیم در این شرکت اشتغال‌زایی شده است و محصولات این شرکت به کشورهای عراق، ارمنستان و جمهوری آذربایجان صادر شده است که در مجموع 200 هزار دلار ارز عائد کشور کرده است.

این فعال فناور به دیگر محصولات تولیدی این شرکت اشاره کرد و گفت: اتوکلاو بیمارستانی HTC300، اتوکلاو سریع لابوس و اکسیژن ساز از دیگر محصولاتی هستند که در این شرکت تولید می‌شود.

به گفته مدیرعامل این شرکت، 2 کشور آلمان و ایتالیا از تولیدکنندگان اصلی این قبیل تجهیزات هستند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search