آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

فریزرهای ایران‌ساخت به چند کشور دنیا صادر شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یخچال یکی از وسایل پرکاربرد و ضروری در تمام دنیا محسوب می‌شود. وجود این دستگاه آن‌قدر در زندگی حیاتی است که تصور آشپزخانه‌ و یا مراکز بهداشتی و درمانی بدون فریزر و یخچال‌های ویژه غیرممکن است.

یک شرکت دانش‌بنیان توانسته به تولید چندین مدل از یخچال، فریزرهای ویژه و همچنین دستگاه‌های دیگر مورد نیاز صنعت آزمایشگاهی دست پیدا کند.

مسعود صرام مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «آرمینکو» درباره ویژگی یک مدل از ماشین‌های یخ ‌ساز تولیدی این شرکت گفت: یخ ساز حبه‌ای یکی از انواع دستگاه‌های یخ ساز موجود در بازار است. یخ ساز حبه‌ای مخصوص تولید یخ حبه‌ای در حجم و مقیاس بالا است و با استفاده از یکی از آن‌ها (بسته به مدل انتخابی)، می‌توان در طول روز چیزی حدود ۵۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم یخ حبه‌ای تولید کرد.

وی ادامه داد: شرکت آرمینکو دو نوع یخ ساز حبه‌ای در سبد محصولات خود دارد که می تواند حجم نسبتا زیادی یخ در طول شبانه روز تولید کند که یکی از آن مدل‌ها در طول یک شبانه روز حدود 150 کیلوگرم و مدل دیگر آن حدود 300 کیلوگرم یخ تولید می‌کند.

این فعال فناور در مورد ویژگی‌ یکی دیگر از محصولات تولیدی این شرکت به نام «چمبر ضد انفجار» توضیح داد: چمبر آزمایشگاهی نام دیگر چمبر تست شرایط محیطی است، چمبرهای آزمایشگاهی به منظور تعیین اثرات شرایط محیطی گوناگون بر روی نمونه های آزمایشگاهی مواد و قطعات تولیدی استفاده می شوند.

صرام افزود: این چمبرها با شبیه سازی دما و رطوبت‌های مختلف سعی در تعبیه محیط کاربری واقعی محصولات دارند. چمبرهای آزمایشگاهی بسته به نوع شرایط محیطی مورد نیاز برای شبیه‌سازی به دسته‌های مختلفی نظیر چمبرهای تست دما یا حرارت و برودت، چمبرهای تست دما و رطوبت، چمبرهای شوک حرارتی و ... تقسیم می‌شوند.

وی همچنین بیان کرد: این چمبر قابلیت گزارش جزئیات هشدارهای اخیر، کنترل زمان‌بندی رله سیگنال، امکان تنظیم میزان زنگ هشدار، تغییر و بازسازی کنترل پردازش با سرعت بالا، امکان کنترل و نظارت بر عملیات، قابلیت اجرای تغییرات دما نسبت به زمان و قابلیت برنامه‌ریزی دمایی را دارد.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «آرمینکو» بیان کرد: این محصولات به کشورهای نیجریه، تاجیکستان، ترکمنستان و چند کشور آفریقایی دیگر صادر شده است و در مجموع حدود 50 هزار دلار ارزآوری برای کشور داشته است.

وی همچنین گفت: این شرکت به طور مستقیم برای 21 و غیرمستقیم برای 35 نفر شغل ایجاد کرده است.

نمونه مشابه این محصول که اکثرا ساخت کشور آلمان است به کشور وارد می‌شد که درحال حاضر این میزان واردات به طور چشم‌گیری کاسته شده است.

به گفته این فعال فناور این محصول از نظر کیفیت توان رقابت با نمونه مشابه خارجی آن را دارد و از سویی قیمت نمونه خارجی این محصول حدود 2 تا 3 برابر گران‌تر از محصول ایرانی است.

صرام بیان کرد: در این شرکت علاوه بر ماشین‌های یخسازی، فریزرهای آزمایشگاهی، محفظه‌های سرد و گرم، محفظه‌های تست شرایط محیطی، آون، محفظه‌های شوک دمایی، وان مایع آزمایشگاهی و محفظه‌های تحقیقاتی و خاص تولید می‌شود.

وی ادامه داد: عمده مشتریان این شرکت؛ مراکز علمی و دانشگاهی، مراکز بهداشتی، پزشکی و دارویی، صنایع غذایی، هایپرمارکت‌ها و ... هستند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search