آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

کیت‌های یک ویتامین حیاتی بدن تولید شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کشورمان طی چند سال اخیر پیشرفت‌های خوبی را در حوزه دارو و کیت‌های آزمایشگاهی داشته است به طوری که برخی از شرکت‌ها علاوه بر تامین نیاز بازار داخل توانسته‌اند این قبیل محصولات را به بازارهای دیگر دنیا صادر کنند.

 

درحال حاضر بیش از هزار نوع كیت آزمایشگاهی در مراكز تشخیصی و آزمایشگاهی کشور استفاده قرار می‌گیرد. شرکت دانش‌بنیان «پادتن گستر ایثار» توانسته با فناوری بومی به تولید کیت‌های الایزا، کیت‌های گاما و کیت‌های ویتامین D3 دست پیدا کند.

محسن سروری مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «پادتن گستر ایثار» درباره خصوصیات کیت ویتامین D3 گفت: ویتامین D نوعی سکواستروئید است. این ویتامین دارای دو شکل شیمیایی مجزا (ویتامین D2 و( D3 است که از نظر بیولوژیکی دارای اثرات یکسان می باشند. ویتامین D2 یک ملکول ۲۸ کربنی است که از ارگوسترول گیاهی مشتق می‌شود.

وی ادامه داد: در حالی‌که ویتامین D3 یک ملکول ۲۷ کربنی است و از کلسترول مشتق می‌شود. شکل فعال بیولوژیکی ویتامین D در گردش خون، مشتق ۲۵ هیدروکسیله آن است.

سروری افزود: وقتی ویتامین D وارد بدن انسان می‌شود، در کبد هیدروکسیله شده و به شکل فعال آن تبدیل می شود. مشتق ۲۵ هیدروکسیله ویتامین D، شکل عمده ذخیره ویتامین D در بدن است. لذا تعیین غلظت ۲۵-OH-Vitamin D3 در سرم، نشانگر اولیه سطح این ویتامین در بدن است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «پادتن گستر ایثار» درباره اساس روش اندازه گیری این کیت گفت: کیت الایزای۲۵-Hydroxyvitamin D3 موجود بر اساس سنجش ایمونولوژیکی رقابتی تهیه شده است. در این کیت از روش پوشش آنتی بادی استفاده شده است. ۲۵ -OH-Vitamin D3 موجود در نمونه ها برای اتصال به آنتی بادی منوکلونال ضد ۲۵-OH-Vitamin D3 که بر روی پلیت پوشش داده شده است، با ۲۵ -OH-Vitamin D3-Biotin رقابت می‌کند.

این فعال فناور اضافه کرد: پس از زمان انکوباسیون، پلیت ها تخلیه می شوند. سپس کونژوگه HRP-Streptavidin به چاهک‌ها اضافه می شود. پس از زمان انکوباسیون، چاهک ها تخلیه شده و شستشو داده می‌شوند.

وی همچنین بیان کرد: سپس به هر چاهک سوبسترای آنزیم اضافه می شود که فعالیت آنزیم بطور معکوس با غلظت ۲۵-OH-Vitamin D3 در نمونه ها متناسب است. استانداردهای ۲۵ -OH-Vitamin D3 با غلظت مشخص، همراه با نمونه‌های مجهول آزمایش می‌شوند که براساس منحنی استاندارد جذب نور در مقابل غلظت ۲۵-OH-Vitamin D3، غلظت نمونه‌های مجهول بدست می‌آید.

سروری مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «پادتن گستر ایثار» به میزان اشتغال‌زایی که در این شرکت صورت گرفته اشاره و گفت: با تولید این محصولات برای 70 نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی شده است.

وی درباره این‌که آیا نمونه مشابه این تولیدات به کشور وارد می‌شود یا خیر گفت: نمونه‌های مشابه این محصولات از کشورهایی دیگر همچون آمریکا، آلمان، فرانسه، هند و چین وارد کشور می‌شود که به لحاظ کیفیت، تولیدات این شرکت با نمونه‌های وارد شده قابل رقابت است.

سروری افزود: قیمت نمونه مشابه خارجی این محصولات بسیار بالاست و در مواقعی قیمت تولیدات این شرکت حدود 50 درصد ارزان‌تر است.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search