آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

چسب‌های پلیمری ایران‌ساخت صادر شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امروزه با رشد فناوری، چسب‌های پلیمری جایگزین سایر منابع اتصال دهنده شده‌اند. میزان مصرف چسب در صنایع مختلف در دنیا رو به رشد است.

چسب در اکثر صنایع مانند صنعت بسته‌بندی انواع محصولات غذایی و دارویی، صنعت ساختمان سازی و خودرو سازی و هم چنین در صنعت پزشکی کاربرد گسترده‌ای دارد.

یک شرکت دانش‌بنیان در کشور به دانش تولید چسب‌های پلیمری دست پیدا کرده است.

مهدی نجار دیسفانی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «مهندسی بسپار گستر آریا» درباره ویژگی چسب‌های تولیدی این شرکت گفت: چسب‌های بسته‌بندی لومیناک دارای کاربردی وسیع جهت بسته‌بندی انواع کارتن، جعبه دستمال کاغذی، نی چسبان، جعبه‌های متالایز و ... است.

وی افزود: از ویژگی‌های منحصر بفرد چسب‌های بسته‌بندی لومیناک می توان به چسبندگی فوق العاده، شفافیت، زمان تثبیت پایین و انعطاف پذیری آن اشاره کرد.

این فعال فناور همچنین درباره چسب‌های گرماذوب مورد استفاده در صنعت چوب گفت: این چسب به طور گسترده‌ای در انواع دستگاه‌های لبه چسبان جهت چسباندن نوار لبه‌های چوبی و PVC به صفحات MDF، نئوپان و غیره استفاده می‌شود.

به گفته نجار دیسفانی، چسب‌های گرانول و قالبی لومیناک با گریدهای مختلف دارای قدرت چسبندگی بالا متناسب با انواع دستگاه‌های لبه چسبان در این شرکت تولید شده است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «مهندسی بسپار گستر آریا» بیان کرد: محصولات این شرکت به کشورهای عراق، افغانستان و گرجستان صادر شده است.

وی ادامه داد: به طور متوسط قیمت محصول این شرکت در مقایسه با نمونه ساخته شده کشور ترکیه 10 درصد و در مقایسه با محصول ساخت کشور آلمان 25 تا 30 درصد ارزان‌تر است.

نجار دیسفانی درباره میزان اشتغال‌زایی که شده است گفت: این شرکت توانسته به صورت مستقیم برای 38 نفر و به صوت غیرمستقیم برای 120 نفر شغل ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «مهندسی بسپار گستر آریا» تاکید کرد: این شرکت ظرفیت بالایی برای گسترش تولیدات و همچنین محصولات جدید دارد که امیدوار هستیم با کمک مسئولین این مهم تحقق پیدا کند.

این فعال فناور ادامه داد: در برخی صنایع، نیاز به این‌گونه محصولات از طریق واردات برطرف می‌شود که لازم است مسئولین در کشور با حمایت‌‌های تسهیلاتی از بخش تحقیق و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان شرایطی را فراهم کنند که این شرکت‌ها بتوانند به دانش و فناوری مورد نیاز برای تولید محصول جدید دست پیدا کنند.

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search