آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

ایران مقره‌های اندازه‌گیری کمیت‌های برق تولید کرد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مقره یا گیره چینی پایه عایقی است که برای اتصال کابل‌های برق با برج انتقال برق به‌کار می‌رود. در خطوط انتقال نیرو لازم است هادی‌های تحت ولتاژ به نحوی از برج‌ها ایزوله شوند و برای این کار از مقره‌ها استفاده می‌شود.

اکنون یک شرکت دانش‌بنیان توانسته با فناوری بومی مقره‌هایی را تولید کند که علاوه بر دارا بودن قابلیت‌های ذکر شده می تواند کمیت‌های برق را نیز اندازه‌گیری کند.

این مقره در اتوماسيون توزیع، اندازه گيري كيفيت توان، ثبت اطلاعات ولتاژ و جريان (DataLogger)، اندازه گيری انرژي (کنتور)، فروش انرژی در انشعابات ديماندی (مصرف كننده‌های سنگين( و ثبات خطا در فيدرهای هوایی کاربرد دارد.

امیر ناصر صیرفیان مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «ایمن برق سیستم» از کاربردهای این سیستم گفت: اتوماسيون توزيع، شركت‌های توزيع برق را قادر می‌سازد تا شبكه توزيع را بتوانند از راه دور مونيتور، هماهنگ و كنترل كنند.

شركت‌های توزيع برقي كه سيستم اتوماسيون توزيع را در محدوده تحت پوشش‌شان پياده مي‌كنند، به منافعی همچون: بهره اقتصادی ناشي از عملكرد شبكه توزيع در محدوده اسمی طراحی شده، كاهش تلفات سيستم و كاهش ميزان عدم رضايت (شكايات) مشتريان (مصرف كنندگان( دست پیدا می‌کنند.

وی همچنین بیان کرد: منافع فوق با انجام موارد مونيتورينگ و ثبت اطلاعات الكتريكي خطوط توزيع، كاهش توان راكتيو در پست ها و خطوط توزيع به منظور كنترل اتوماتيك بانك های خازنی سوییچ شونده، آشكار سازي عيوب در تجهيزات ، گذرا ها و هارمونيك‌های شبكه و ... قابل دستيابي است.

این فعال فناور درباره خدمات قابل ارائه توسط این شرکت بیان کرد: این فعال فناور درباره خدمات قابل ارائه توسط این شرکت بیان کرد: یکی از اصلی ترین معایب مقره های پرسلانی، شکنندگی آنها می باشد. با در نظر گرفتن قیمت انواع مختلف مقره های پرسلانی و بوشینگها و احتمال بالای ترک خوردگی و لب پریدگی آنها روش مناسبی جهت تعمیر که باعث جلوگیری از پرداخت هزینه بالای تعویض مقره را نماید، ضروری است.

طی یک پروژه تحقیقاتی که در محل آزمایشگاه مواد و شیمی پژوهشگاه نیرو صورت گرفت، روشی جهت ترمیم مقره در محل پست با استفاده از تزریق مواد پلیمری به ثبت رسید و سپس کلیه حقوق بهره برداری به شرکت ایمن برق سیستم واگذار شد. با استفاده از این روش کلیه مشخصات ظاهری، عایقی و خزشی مقره به سطح یک مقره سالم ارتقاء پیدا می کند.

صیرفیان یادآور شد: ساخت این تجهیزات از فناوری بالایی برخوردار است و در دنیا چند کشور انگشت شمار مانند آمریکا، دانمارک و آفریقای جنوبی این محصول را تولید می‌کنند.

وی درباره قابل رقابت بودن این محصول با نمونه مشابه خارجی آن بیان کرد: این محصول از نظر کیفیت و کارایی هیچ کمبودی نسبت به نمونه خارجی آن ندارد و از نظر قیمتی نیز حدود 50 درصد ارزان‌تر است.

به گفته مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «ایمن برق سیستم» با تولید این تجهیزات برای 8 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

این فعال فناور افزود: در حال حاظر به دلیل آن که این محصول جزو تجهیزات ضروری و فوری شرکت‌های برق نیست استقبال خوبی از خرید این تجهیزات صورت نمی‌گیرد بنابراین اگر منابعی مالی در اختیار خریداران قرار بگیرد این شرکت توان به کارگیری 30 نیروی کار را دارد.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search