آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

محصول دانش‌بنیان ایران به 4 کشور جهان صادر شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شکست سنج یا رفرکتومتر دستگاهی است که کاربردهای آن در صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی برای تعیین نوع ماده وغلظت وبریکس است. این دستگاه قابلیت اندازه گیری ضریب شکست نور و نیز پارامتر « بریکس» را برای یک محلول برخوردار است.

شرکت دانش‌بنیان «کنترل سیستم خاورمیانه» در زمینه‌های اتوماسیون صنعتی، ابزار دقیق، الکترونیک و اپتوالکترونیک با هدف ارتقاء، بومی‌سازی و بهره‌گیری از فن‌آوری‌های نوین مشغول به فعالیت است.

وهاب سلگی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «کنترل سیستم خاورمیانه» گفت: این شرکت محصولات مختلفی از جمله رفرکتومتر اینلاین، رفرکتومتر آزمایشگاهی، کانداکتیویتی متر اینلاین، فلومتر الکترومغناطیسی، رفرکتومتر پرتابل، کانداکتیویتی متر آزمایشگاهی، مولتیمتر آزمایشگاهی و فلیم فتومتر را تولید می کند.

وی درباره یکی از چند محصول تولیدی این شرکت به نام رفرکتومتر این-لاین پریسماتک گفت: این دستگاه یک سنسور اپتوالکترونیکی است که همزمان با عبور محلول از یک مجرا (Real-Time)، غلظت آن را در واحد Brix% اندازه‌گیری می‌کند.

سلگی ادامه داد: این سنسور قادر است غلظت محلول مذکور را، با ارسال سیگنال‌های کنترلی برای کاراندازهای صنعتی متداول به طور اتوماتیک کنترل کند.

به گفته مدیرعامل شرکت «کنترل سیستم خاورمیانه» مهمترین مزیت استفاده از رفرکتومتر (بریکس متر) این-لاین، افزایش سرعت پاسخ‌دهی به تغییرات غلظت محلول در حین انجام فرآيند تولید است. یکی از کاستی‌های مهم در رفرکتومترهای (بریکس متر) این-لاین موجود این است که برای کنترل غلظت نیازمند کنترل كننده خارجی است؛

سلگی بیان کرد: پس از اندازه‌گیری غلظت محلول در پروسه توسط رفرکتومتر، برحسب غلظت اندازه‌گیری شده، یک سیگنال خروجی آنالوگ با اندازه 4-20mA برای یک کنترلر دیگر مانند PLC ارسال مي‌شود و کنترلر، با کنترل کاراندازها سیستم را در حالت مطلوب قرار می دهد. اما در رفرکتومتر اینلاین پریسماتک کاربر می تواند مستقیما و بدون استفاده از هر گونه کنترلر دیگری پروسه مورد نظر را با استفاده از خروجی‌های PID آنالوگ، رله ای و دیجیتال کنترل کند.

صادرات به رفرکتومتر ایران‌ساخت به 4 کشور دنیا

این فعال فناور به صادرات محصولات این شرکت اشاره کرد و گفت: محصولات این شرکت به کشورهایی همچون کانادا، ترکیه، رومانی، افغانستان صادر شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «کنترل سیستم خاورمیانه» ارزش ریالی صادرات این محصولات چیزی در حدود یک میلیارد تومان برآورد می شود.

وی همچنین گفت: با تولید این تجهیزات برای 16 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی ایجاد شده است.

سلگی به واردات نمونه مشابه محصولات تولیدی این شرکت اشاره و بیان کرد: نمونه مشابه این محصول نیز به کشور وارد می‌شود که محصول تولیدی این شرکت به لحاظ کیفیت و استاندارد قابل رقابت با نمونه مشابه خارجی آن است.

مدیرعامل شرکت «کنترل سیستم خاورمیانه» درباره قیمت این محصول گفت: تفاوت قیمت این محصولات با نمونه مشابه خارجی متفاوت است ولی در حالت کلی حدودا قیمت محصول ایرانی 50 درصد ارزان تر از محصول خارجی است.

این فعال فناور از رقم ارز صرفه جویی شده از تولید این محصول گفت: با تولید این محصول سالیانه چیزی در حدود 500 هزار دلار صرفه جویی ارزی صورت می گیرد.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search