آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

«تصویرگر پزشکی» ایران‌ساخت شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پزشکی هسته‌ای شاخه‌ای از تصویربرداری پزشکی، فیزیک پزشکی و پرتونگاری مولکولی است که از خواص هسته‌ایِ مواد (مثل رادیوایزوتوپ‌ها) برای تشخیص و درمان بیماری‌ها استفاده می‌کند.

تصویربرداری پزشکی، تکنیک و فرآیند مورد استفاده برای ساختن تصاویری از بدن انسان برای اهداف کلینیکی یا علوم پزشکی است.

شرکت دانش‌بنیان «توسعه صنایع تصویر برداری پرتو نگار پرشیا» در زمینه طراحی، تولید، نصب و نگهداری سیستم‌های تصویرگر پزشکی هسته ای فعالیت می‌کند.

این شرکت در حال حاضر با تلاش متخصصان بومی و بهره گیری از فناوری روز دنیا و نیز استفاده از کلیه ظرفیت‌های موجود در کشور، موفق به تولید سیستم تصویربرداری اسپکت حیوانی، سیستم تصویربرداری اسپکت قلبی (RoboSPECT)، سیستم تصویربرداری اسپکت قلبی (ProSPECT)، سیستم دوربین گاما دستی، گاما پروب، تست تنفسی اوره و سیستم تصویربرداری پت حیوانی است.

به گفته این فعال فناور، خدماتی گسترده‌تر در زمینه‌های مشاوره و طراحی سایت های پزشکی هسته ای و PET، مشاوره و طراحی سایت برای طراحی بخش تولید رادیو دارو و نیز انجام محاسبات شیلدینگ ارائه می‌شود.

محمدرضا آی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «توسعه صنایع تصویر برداری پرتو نگار پرشیا» درباره یکی از چند محصول این شرکت با نام « سیستم تصویربرداری اسپکت قلبی: مدل ProSPECT» گفت: سیستم تصویربرداری اختصاصی از قلب، با نام تجاری ProSPECT ، یک سیستم تصویربرداری پزشکی هسته‌ای‌ست که برای تصویربرداری توموگرافیک از قلب، مورد استفاده قرار می گیرد.

وی ادامه داد: هدف از استفاده از این سیستم، آشکارسازی و تعیین موقعیت رادیودارویی است که پیش‌تر به بدن تزریق شده و در بافت قلب و دیگر ارگان‌ها نفوذ کرده است.

مدیرعامل این شرکت افزود: این سیستم دارای بخش های مجزا شامل هدهای آشکارسازی، گانتری، تخت، ترولی و کنسول پردازش و آنالیز تصاویر است.

طراحی سیستم با در نظر داشتن راحتی بیمار (خصوصا بیماران دارای فوبیا مکان های تنگ و تاریک) به گونه‌ای است که سر بیمار حین فرآیند تصویربرداری بیرون از دالان گانتری قرار می گیرد.

همچنین تخت این سیستم به صورت افقی طراحی شده است که امکان تصویربرداری در دو مد Supine/Prone را فراهم آورده است.

آی گفت: این شرکت تنها تولیدکننده این قبیل تجهیزات در کشور است و شرکتی داخلی که نمونه مشابه این تجهیزات را تولید کند وجود ندارد.

این فعال فناور ادامه داد: به دلیل شرایط تحریم و موضوعات هسته‌ای که کشور با آن مواجه است ورود این قبیل تجهیزات به ایران ممنوع است و اگر دستگاهی هم به کشور وارد شود این کار به سختی انجام خواهد شد.

آی بیان کرد: با تولید این تجهیزات در شرکت برای حدود 25 نفر مستقیم و غیرمستقیم 20 نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.

به گفته مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، کشورهای آمریکا، آلمان و هلند از تولیدکنندگان اصلی این قبیل تجهیزات هستند و قیمت تمام شده محصول ایرانی حدود 50 درصد کمتر از نمونه های مشابه خارجی است.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search