آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

محصول دانش‌بنیان ایرانی به 3 کشور دنیا صادر شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ماسک‌های تنفسی وسایلی هستند که برای حفاظت از سیستم تنفسی طراحی و ساخته شده‌اند؛ این ابزار برای جلوگیری از ورود آلاینده‌ها به دستگاه تنفسی و نیز پیشگیری از گسترش بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طوری که با قرار گرفتن بر روی دهان و بینی از ورود ذرات معلق به بدن جلوگیری می کند.

ماسک‌های حفاظت تنفسی عموما به دو دسته اصلی تقسیم می­‌شوند؛ ماسک‌های تصفیه کننده هوا (Air Purifying Respirators) و ماسک‌های رساننده هوای اتمسفری (Atmosphere – Supplying Respirators).

یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی توانسته با بهره‌گیری از فناوری نانوالیاف ماسک‌هایی را برای مصارف عمومی و صنعتی طراحی و تولید کند که علاوه بر تامین نیاز داخل به بازارهای مختلف خارجی نیز صادرات داشته باشد.

نسیم غلام شهبازی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «نانو تار پاک» درباره فعالیت این شرکت گفت: این شرکت در تولید نانوالیاف و محصولات که مبتنی بر نانوالیاف هستند فعالیت می‌کند، که اصلی ترین محصول تولیدی این شرکت در حال حاضر ماسک ساخته شده از نانو الیاف است.

به گفته وی، ماسک‌های نانوالیاف این شرکت در دو گروه عمومی و صنعتی تولید می‌شوند؛ از کاربرد ماسک‌های عمومی می‌توان استفاده در مواقع آلودگی‌هوا، تمیزکاری و باغبانی نام برد.

شهبازی کاربرد ماسک‌های صنعتی را در صنایع پتروشیمی، صنایع سیمان سازی، صنایع فلزی و بسیاری از صنایع دیگر نام برد.

وی ادامه داد، استفاده از نانوالیاف در لایه‌های ماسک باعث فیلتر کردن مقدار بیشتری از ذرات آلاینده می‌شود و هر میزان ظرافت الیاف موجود در فیلتر ماسک بیشتر باشد، ذرات کوچک‌تری فیلتر می‌شود.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «نانو تار پاک» درباره واردات این قبیل محصولات گفت: خوشبختانه هیچ گونه وارداتی به کشور در این حوزه صورت نمی‌گیرد چرا که فناوری استفاده و کاربرد از نانوالیاف در اختیار ایران و چند کشور از جمله آمریکا و جمهوری چک است.

این فعال حوزه فناوری میزان اشتغالزایی که به صورت مستقیم ایجاد شده است را 25 نفر اعلام کرد و افزود: برای 80 نفر نیز به طور غیرمستقیم اشتغالزایی صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت «نانو تار پاک» از صادرات محصولات این شرکت به چند کشور دنیا نام برد و اعلام داشت: محصولات تولید این شرکت به کشورهایی همچون کره جنوبی، تایلند و ترکیه صادر می شود و در سال گذشته توانسته 20 هزار دلار ارزآوری برای کشور داشته باشد.

وی درباره قیمت فروش محصولات این شرکت در مقایسه با نمونه مشابه خارجی بیان کرد: قیمت محصولات شرکت «نانو تار پاک» تقریبا یک ششم قیمت نمونه مشابه خارجی آن است.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search