آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

نمایشگاه تراکنش ایران از ۲۸ آبان آغاز به کار می‌کند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

باتوجه به تأثیر روزافزون فناوری‌های نوین در حوزه‌ی پولی‌مالی، به‌ویژه بانک‌داری، فابا پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تراکنش را از ۲۸ آبان در شهر نمایشگاهی تهران برگزار می‌کند.

با ظهور فناوری، بسیاری از حوزه‌های کسب‌وکار با هجمه‌ی این مفهوم جدید مواجه شدند و دگرگونی‌هایی بزرگی در حوزه‌های مختلف اتفاق افتاد. حوزه‌ی پولی‌مالی، به‌ویژه بانک‌داری، ازجمله‌ی حوزه‌هایی بود که شاهد تغییرات گسترده‌ای بود؛ به‌طوری‌که این تغییرات همچنان ادامه دارد و به‌نوعی شاهد تغییر شالوده‌ی بانک‌داری دراثر ابزارها و مدیوم‌های جدیدی هستیم که استارتاپ‌ها با راهکارهای نوین خود ایجاد می‌کنند. مفهوم فین‌تک یا فناوری‌های مالی را باید زاییده‌ی همین تکنولوژی‌های جدید بدانیم که رفته‌رفته خود را به همان اندازه‌ که بانک‌ها در اقتصاد اهمیت دارند، پررنگ نشان می‌دهند. مرکز فابا در همین راستا و برای انتقال دانش فنی و توسعه‌ی فناوری‌های نوین، برگزاری نمایشگاهی با عنوان تراکنش را از سال ۲۰۱۵ آغاز کرد و امسال نیز شاهد برگزاری پنجمین دوره‌ی آن از ۲۸ تا ۳۰ آبان خواهیم بود.

مرکز فابا به‌عنوان یکی از ۹ کارگروه تخصصی شورای راهبری بانک‌داری الکترونیک در سال ۱۳۸۶ تأسیس شد و تاکنون، در ۱۲ سرفصل فعالیت کرده است. ازجمله‌ مهم‌ترین اقدامات این مرکز که البته امروز به بخش خصوصی واگذار شده، برگزاری نمایشگاه‌ها و سیمنارهای تخصصی بانکی است.

مرکز فابا امسال نیز با برگزاری این نمایشگاه با نام ITE 2019 سعی کرده آخرین دستاوردها و فناوری‌های موجود در حوزه‌ی بانکی را بررسی و جامعه‌ی بانکی ایران را با مفاهیم جدید این حوزه آشنا کند. البته علاوه‌بر نگاهی به آینده با کنکاش در فناوری‌های نوین، بررسی مشکلات موجود در سیستم بانکی را نیز باید از مواردی دانست که در این نمایشگاه به آن پرداخته خواهد شد. بی‌شک ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه را باید ازجمله‌ بزرگ‌ترین پروژه‌هایی خواند که سیستم بانکی ایران شاهد آن خواهد بود و در ITE 2019 نیز به آن اشاره خواهد شد.

درکنار برگزاری نمایشگاه تراکنش، سیمنارها و کارگاه‌های متعددی نیز برگزار می‌شود که ازجمله‌ موضوعاتی که در آن‌ها بررسی خواهد شد، بانک‌داری دیجیتال، بیمه‌ها و فین‌تک‌ها، کیف‌پول، شهر هوشمند و البته جشنواره‌ی بزرگ فین‌تک ایران است. جشنواره‌ی فین‌تک ایران با هدف هم‌گرایی فعالان استارتاپی و فین‌تک و ایجاد حلقه‌ی اتصال بین بانک‌ها و مؤسسه‌های مالی برگزار می‌شود. به‌طور حتم می‌توان حضور استارتاپ‌ها در حوزه‌ی بانک‌داری و به بیان بهتر، فین‌تک را به فال نیک گرفت. مرکز فابا برای تقویت حضور استارتاپ‌های فین‌تکی و رشد این استارتاپ‌ها بستر حضور اضلاع دیگر رشد و توسعه‌ی استارتاپی را در نمایشگاه ITE 2019 تدارک دیده که مراکز شتاب‌دهنده، قانون‌گذاری و نظارت و صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر را شامل می‌شود.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search