آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

دستگاه برش لیزر پنج‌محور «ایران‌ساخت» شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تولید برخی قطعات خودرو به تهیه قالب‌های گران قیمتی نیاز دارد که ساخت آن‌ها ممکن است تا 6 ماه طول بکشد، دستگاه «برش لیزر پنج محور» که با همت یک شرکت فناور ایرانی تولید شده است، این زمان را تا نیم‌ساعت کاهش می‌دهد.

پرشا دیباج مدیرعامل شرکت پژوهشی مهندسی فرانوران می‌گوید: برش قطعات در بسیاری از صنایع، مانند خودروسازی، نیروگاه‌ها و نفت و گاز، نیاز به سطح بالایی از دقت دارد. در خودرو سازی برای ساخت قطعاتی مانند بدنه خودرو با صرف هزینه قابل توجه، قالب‌های گران قیمتی ساخته می شود که ساخت آنها گاهی تا 6 ماه زمان نیاز دارد.

مدیر عامل فرانوران در ادامه گفت: برخی اوقات برای ساخت این قالب‌ها، شرکت‌های خودروسازی ناچارند که به تولید کنندگان خارجی مراجعه کنند. دستگاه برش لیزر پنج محور با استفاده از فناوری روز دنیا می تواند در خطوط تولیدی که تیراژ متوسط یا کم دارند به جای قالب‌های سنتی، عملکردی بسیار مطلوب‌تر ارائه دهد.

وی افزود: این دستگاه با قیمتی کمتر از یک سوم قیمت مشابه خارجی عرضه می شود و می تواند در صنایع مختلفی در داخل کشور مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه کمک خواهد کرد تا تولید تعداد کم خودرو، توجیه و صرفه اقتصادی داشته باشد.

 

کم‌کاری تایمن کنندگان خارجی با توانمندی شرکت‌های داخلی

 

دیباج، ضمن اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌های یکجانبه و کم کاری تامین کنندگان خارجی کالا گفت: این توانایی بالا در شرکت‌های ایرانی وجود دارد که تمام نیازهای صنعت گران را تامین کنند و آنها را از واردات تجهیزات گران قیمت بی نیاز سازند. کافی است این صنعت گران و فعالین اقتصادی، توان و دانش فنی ایرانی را باور کنند.

وی افزود: این محصول را با تلاش و همت متخصصین جوان داخلی از صفر تا صد در واحد R&D شرکت طراحی کردیم و با افتخار اعلام می کنیم که این جوانان توان انجام هر پروژه ای را دارند.

وی با اشاره به حمایت های ستاد توسعه فناوری‌های، فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت گفت: در حوزه لیزر و فوتونیک ظرفیت‌های بسیار خوبی وجود دارد و اگر دیگر دستگاه‌ها و ارگان‌ها نیز به این حوزه توجه کافی داشته باشند، می توان انتظار تغییر و تحول اساسی داشت.

 

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search