آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز به کمک بیماران ام اس آمد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تفاهم‌نامه همکاری در زمینه "پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز در درمان بیماری مالتیپل اسکلروزیس" میان مرکز تحقیقات دانشگاهی پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز دانشگاه شهید بهشتی و شرکت دانش‌بنیان "فارمد بهین آزما" و با نظارت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری امضاء شد.

موضوع این تفاهم‌نامه، کارآزمایی بالینی با استفاده از سلول‌های بنیادی خون‌ساز در پیوند بیماران مبتلا به مالتیپل اسکلروزیس (ام اس) است. استفاده از پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز درمانی نوین برای این بیماری به حساب می‌آید که در چندین کشور نیز اقدامات در این زمینه آغاز شده و به مرور در حال توسعه است.

با امضای این تفاهم‌نامه کشورمان نیز به جرگه فعالان این حوزه خواهد پیوست. توسط این شرکت فناور، زیرساخت‌های لازم برای گسترش فعالیت‌های این مرکز تحقیقات آماده می‌شود تا با توانمندی متخصصان کشور گامی اثرگذار برای درمان این بیماران در کشور برداشته شود. در فاز نخست این پروژه اقدامات برای درمان 6 بیمار آغاز می شود.

 

بر اساس این گزارش، مالتیپل اسکلروزیس (MS) یک بیماری مخرب پیشرونده و التهابی است که باعث ایجاد مشکلاتی در سراسر بدن می شود. این بیماری ناشی از شکسته شدن پوشش محافظ غلاف میلین اطراف اعصاب است. در نهایت باعث می شود برقراری ارتباط مغز با بقیه بدن سخت باشد.

در استان تهران و در سال 2008، رقم ابتلا به بیماری 50 نفر در هر 100هزار نفر بود. در سال 2011 این آمار به 73 مورد، در سال 2014 به 101 مورد و در سال 2015 به 115 نفر در هر 100هزار نفر رسید. این آمار خود نشان دهنده ضرورت توجه به این بیماری است.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search