آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

دستاوردهای هوایی و فضایی ایران‌ساخت در هند به نمایش در می‌آید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فعالان فناور و متخصص ایرانی، از تولید علم صرف چندین گام فراتر رفته‌ و به مرحله تولید محصول و قطعات پیشرفته‌ حوزه هوایی و فضایی وارد شده‌اند؛ همین موضوع زمینه‌ساز حضور شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در رویدادهای بین‌المللی شده است.

چند سالی می‌شود که شرکت‌های دانش‌بنیان، بخش قابل توجهی از نیازهای مهم صنایع و جامعه را تأمین می‌کنند. آمارها و گزارش‌ها از توانایی کشورمان در فناوری‌های پیشرفته حکایت دارد. صنعت هوایی و فضایی از پیشرفته‌ترین این صنایع است.

«مهندسی هوافضای برآ»، یکی از همین شرکت‌ها است که توانسته با بومی سازی دانش فنی، تجهیزات و نرم‌افزارهای پیشرفته این حوزه را تولید کند.

"کشور ما طیف وسیعی از قطعه‌های مهم و پیشرفته هواپیماها را از الکتواویونیک تا موتور به کمک شرکت‌های دانش‌بنیانش می‌سازد. این دست محصولات که ساختشان آسان نیست و فناوری‌های خاصی می‌طلبد، یک توانمندی فناورانه و البته جذاب برای کشورهای منطقه است. همین موضوع موجب شده ظرفیت معرفی دستاوردهای ایران‌ساخت این حوزه، در نمایشگاه‌های مختلف منطقه‌ای، قاره‌ای و جهانی فراهم باشد."

رضا اصلانی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، همین موضوع را زمینه‌ای برای آغاز فعالیت در راه تازه‌ای عنوان می‌کند: از سال 2015 در مسیر حضور در رویدادهای مهم صنعت هوایی دنیا قدم گذاشتیم. با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی، زمینه حضور ایران در رویدادهای بین‌المللی صنعت هوایی فراهم شده است می افزاید: در کنار کار تولید محصولات مهندسی، زمینه حضور شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی را در رویدادهای بین‌المللی فراهم کرده‌ایم. خوشبختانه استقبال خوبی از این توانمندی‌ها به عمل آمده و به انعقاد قرارداد با شرکت‌های داخلی رسیده است.

کیفیت بالای ایران‌ساخت زمینه‌ساز حضور در رویدادهای بین‌المللی است

" اغلب اوقات، آشنا نبودن با توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی و قیمت‌های پایین محصولات دانش‌بنیان ایران‌ساخت تردیدهایی را نسبت به کیفیت و کارآمدی این محصولات، ایجاد می‌کند. این شائبه به وجود می‌آید که محصول ساخت داخل کیفیت مطلوبی ندارد که به این قیمت عرضه می‌شود؛ در حالی‌که محصول دانش‌بنیان ایران‌ساخت ممکن است نه تنها به همان میزان، از کیفیتی به مراتب بهتر از نمونه‌های وارداتی هم برخوردار باشد."

اصلانی با اشاره به این موضوع، از پتانسیل ارائه محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان در نمایشگاه هوایی حیدرآباد هند می‌گوید و می‌افزاید:: این نمایشگاه که به صورت دوسالانه برگزار می‌شود، اسفندماه سال جاری در شهر حیدرآباد هند، میزبان شرکت‌های توانمند در حوزه هوایی است. این نمایشگاه جزو مهم‌ترین رویدادهای آسیا در این صنعت به شمار می‌رود و فرصت خوبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی است تا ارتباط و تعامل خود را با فعالان جهانی بویژه از آسیا برقرار کنند.

این فعال حوزه فناوری هوافضا امیدوار است امسال نیز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حدأقل 10 شرکت دانش‌بنیان محصولات و توانمندی‌ خود را در صنعت هوایی در نمایشگاه حیدرآباد هند عرضه کنند.

 

عضو هیات مدیره اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران از عضویت 270 شرکت در این اتحادیه خبر داد و اضافه کرد که حدود 100 عضو این اتحادیه دانش بنیان هستند و در مجموع حدود 10000 شغل در مجموعه این شرکت‌ها وجود دارد.

اصلانی بر اهمیت فرهنگسازی و آشنایی متقاضیان محصولات دانش‌بنیان با کیفیت و توانمندی ایران‌ساخت، تأکید می‌کند و می‌گوید: نیاز مبرم امروز شرکت‌های دانش‌بنیان این است که صاحبان صنایع و مدیران، به این باور برسند که محصول دانش‌بنیان ایران‌ساخت کارآمد و دارای کیفیت هم‌پای نمونه‌های خارجی است. هنوز هم با وجود دستاوردهای بسیار ارزشمند در این صنعت، هستند مدیرانی که اسامی و برندهای خارجی را به محصول دانش‌بنیان ساخت داخل ترجیح می‌دهند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search