آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال افتتاح شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال صبح امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پیروز حناچی شهردار تهران افتتاح شد تا شاهد هم افزایی بیشتر بازیگران و فعالان اصلی حوزه محتوای دیجیتال باشیم.

بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال صبح امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پیروز حناچی شهردار تهران افتتاح شد.

این مرکز به عنوان نخستین نهاد و مرجع کسب و کارهای حوزه محتوای دیجیتال فعالیت خود را آغاز کرد تا فعالیت ها در این حوزه را رونق دهد.کسب و کارهای بر پایه محتوای دیجیتال در این مرکز رشد می کنند و هم افزایی بازیگران و فعالان اصلی این حوزه در آن شکل می گیرد. علاوه بر این فعالیت آن رونق زیست بوم حوزه محتوای دیحیتال اشتغالزایی و کارآفرینی را به دنبال دارد. این مرکز با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شد.

 

بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال همچون چتری است تا تمام بازیگران و فعالان این حوزه در زیر آن قرار می گیرند و به توانمند شدن فناوران و شرکت های دانش بنیان کمک می کنند تا بازار داخلی و خارجی مناسبی برای آنها ایجاد شود. در این مرکز در آغاز فعالیت ۴ مگا پروژه "گیگول دات کام"، "ایران ۳۶۰"، " بلوچ باکس" و "دوزلفون" اجرایی می شود و در سطح کشور گسترش می یابد.

 

داستان کارآفرینان بزرگ از یک محیط کوچک شروع شده است

در مراسم افتتاح این مرکز سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه داستان کارآفرینی تمام استارتاپ ها از گوگل و ماکروسافت تا استارتاپ های داخلی مانند دیجی کالا و اسنپ یکی است، بیان کرد: همه آنها از یک زیرزمین و محیط کوچک فعالیت خود را شروع کردند‌. این نشان می دهد توسعه مراحل کار برای گسترش فعالیت ها و رسیدن به کسب و کار موفق باید طی شود.

ستاری در ادامه با اشاره به اینکه اگر در بازار محصولات فرهنگی چینی و امریکایی فروش می رود بدین معنا است که شرکت های داخلی در حال باخت هستند، ادامه داد: باید استارتاپ های این حوزه را توسعه دهیم تا شرکت های دانش بنیان هم گسترش یابند. در این زمینه حوزه فناوری های نرم و توسعه کسب و کارهای این حوزه یکی از اولویت های معاونت علمی و فناوری است.

رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان در ادامه زبان فارسی را مورد اشاره قرار داد و گفت: نهمین زبان اینترنت متعلق به کشورمان است در صورتی که از نظر جمعیت این مزیت را نداریم. آپارات با زبان فارسی جز صد سایت پربیننده دنیا است. پس این حوزه محلی برای توسعه زبان فارسی است.

 

تفکر حاکم بر نوآوری بر صنعت کشور حاکم شده است

محمد شریعتمداری وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی نیز که در این مراسم حضور داشت با بیان اینکه تفکر نوآوری بر صاحبان کارخانه های قدیمی حاکم شده است گفت :تقاضاها برای ایجاد کارخانه‌هایی با این نوع تفکر آغاز شده است و هر روز بر تعداد افرادی که با نگاه فناورانه و نوآورانه به کسب و کار نگاه می‌کنند، اضافه می‌شود .

شریعتمداری در ادامه با بیان اینکه افتتاح بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال بر اقتصاد کشور تاثیرگذار است،گفت: این حوزه که دایره گسترده‌ای از صنعت سرگرمی و رسانه ها را در بر می گیرد حجم بزرگی از اقتصاد را در دل خود جای داده است و افتتاح این مرکز به رشد آن کمک می‌کند.

 

اقدام های خوبی برای توسعه زیست بوم نوآوری انجام شده است

در ادامه نیز پیروز حناچی شهردار تهران هم که در آیین افتتاح بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال حضور داشت گفت:امروز با فعالیت های معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به راحتی می توان درباره توسعه کسب و کارهای دانش بنیان در حوزه های مختلف صحبت کنیم.

حناچی با بیان اینکه ۴۵ میلیون نفر در سال ۹۶ برای انتخابات متصل به اینترنت بودند که خود اهمیت این حوزه را نشان می دهد اظهار داشت: در دوره حاضر در فضای شهری سرمایه های ما ساختمان ها نیستند بلکه باید به زیرساخت ها و فراهم کردن فضای کسب و کار فعالان حوزه محتوای دیجیتال توجه کنیم.

شهردار تهران در ادامه گفت: با اقدامات صورت گرفته و حمایت های معاونت علمی و فناوری در حوزه های مختلف اقدامات تاثیر گذار خوبی برای توسعه زیست بوم نوآوری انجام شده است که در بخش کنترل مدیریت شهری هم می توان از آن بهره برد.

حناچی در پایان گفت: استارتاپ ها با فعالیت های هوشمندانه و نوآورانه خود در فضای شهری می توانند تاثیرگذار باشند. شهرداری نیز از این اقدامات حمایت می کند.

 

شش تفاهمنامه همکاری امضا شد

یکی از بخش های دیگر این مراسم امضای 6 تفاهم نامه همکاری برای توسعه فعالیت کسب و کارهای حوزه محتوای دیجیتال بود.

یکی از این تفاهم نامه ها با عنوان «همکاری در توسعه زیست بوم کارآفرینی محتوای دیجیتال» به امضای پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری، اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، عیسی منصوری معاون توسعه و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عبدالحسین ابوالحسنی مدیر عامل بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال رسید.

حمایت از گسترش کسب و کارهای مبتنی بر محتوای دیجیتال و ایجاد هم افزایی و مشارکت بین بخش خصوصی و دولتی در قالب برنامه مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت تعاون، کار و رفاه و بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال از اهداف این توافق نامه مشترک است. توسعه زیست بوم کسب و کارهای فناورانه محتوای دیجیتال از طریق ایجاد و توسعه مراکز نوآوری و شتابدهی محتوای دیجیتال از موضوعات این توافقنامه است.ترویج اقتصاد دانش بنیان و شکل دهی و به روز رسانی زیست بوم توسعه کسب و کارهای مبتنی بر محتوای دیجیتال و انجام رویدادهای کارآفرینانه از دیگر موضوعاتی است که در آن دنبال می شود.

همچنین در این مراسم نشان بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیروز حناچی شهردار تهران رونمایی شد.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search