آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

بازوی رباتیک آموزشی "ایران ساخت" شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بازوی رباتیک آموزشی از جمله تجهیزاتی است که استفاده از آن در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی کاربرد های قابل توجهی پیدا کرده است. حالا یک شرکت با تکیه بر توان متخصصان داخلی توانسته بازوی رباتیک را با کیفیت بالاتر و قیمت ارزان تر تولید کند.

 

بازوی رباتیک یک بازوی مکانیکی با قابلیت برنامه ریزی است که کاربردهایی شبیه دست انسان دارد. در واقع بازوی رباتیک ، ماشینی است که توانایی انجام آنجه را انسان با دست خود انجام می دهد و گاهی فراتر از آن را داشته باشد.

تولید و فروش بازوی رباتیک صنعتی باید بر اساس نیاز، خواسته و بودجه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان که عموما کارخانجات بزرگ و مراکز علمی و تحقیقاتی هستند انجام گیرد. در کشورمان نیز استفاده از این ظرفیت جدید در برخی از واحدهای صنعتی ، سالها است که مورد توجه قرار گرفته است . بر این اساس واحدهای دانشگاهی متعددی در سراسر کشور مشغول تحقیقات برای بومی سازی جوانب متعدد این دانش نه چندان قدیمی در جهان هستند.

تولید ربات های آموزشی

شرکت آریا صنعت هوشمند اسپاد یکی از شرکت هایی است که اقدام به تولید بازوی رباتیک در کشور کرده است . یکی از مسئولین این شرکت می گوید بازوی های رباتیک مختلف با عناوین بازوی ربات اسپاد اس 200 , بازوی ربات اسپاد اس 90 و بازوی ربات آموزشی در این مجموعه تولید می شود .

وی در ادامه گفت : بازوی رباتیک ساخت این شرکت برای کمک به توسعه علم رباتیک در کشور به دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی فروخته می شود و در آزمایشات علمی مختلفی مانند پردازش تصویر ، کنترل خطی و تعداد قابل توجهی از تحقیقات علمی دیگر کاربرد دارد . این شرکت با توجه به شرکت چند باره در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی در دوره های قبل موفق شد در حاشیه نمایشگاه مذکور با مسئولین دانشگاه اصفهان ارتباط علمی برقرار کند و قراردادی برای عرضه محصول امضاء کند . محصول تولیدی این شرکت همچنین می تواند در حوزه صنعت نیز کارهای مختلفی از جمله شناسایی اجسام ، انتقال در محل و دیگر دستورات برنامه ریزی شده را انجام دهد. بازوی رباتیک آموزشی این شرکت با یک دوم قیمت مشابه خارجی تولید می شود.

هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از 26 تا 29 آذرماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت نمایشگاه به نشانی www.iranlabexpo.ir مراجعه کرده و یا با شماره 02183533555 تماس حاصل کنند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search