آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

سانتریفیوژ دور بالای بانک خون ایران ساخت عرضه می شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دستگاه سانتریفیوژ بانک خون از جمله تجهیزات ضروری مورد نیاز پایگاههای انتقال خون و برخی مراکز درمانی است که نمونه داخلی آن با قیمتی کمتر از نصف نرخ مشابه خارجی ، عرضه می شود .

بر اساس تقویم علمی کشور تنها چهار دهه قبل ایران ، کپسول های شیشه ای حاوی داروی آمپولنیز از خارج از کشور تامین می شد اما امروز در سایه تحولات شگرف رخ داده ، دستاورد های قابل توجهی در حوزه تجهیزات پزشکی رخ داده است . نقشه جامعه علمی کشور و نقشه جامع علمی سلامت ، هر دو هدف گذاری های آینده نگرانه ای در این حوزه را ترسیم کرده اند .

بومی سازی تمام تجهیزات پزشکی مورد نیاز بخشی از برنامه راهبردی کشور در افق های پیش رو است که هم اکنون نیز به همت جوانان خلاق و شرکت های پویا در این زمینه در حال تحقق است . شرکت مهندسی تجهیزات سینا ابتکار ثامن در مشهد رضوی یکی از مجموعه های دانش بنیان است که بر روی ساخت دستگاههای پزشکی تمرکز دارد. این شرکت موفق شده است با تجاری سازی سانتریفیوژهای دور بالای بانک خون به عنوان یکی از محدود تولید کنندگان دستگاه مزبور ، جایگاه خود را به عنوان یک شرکت پیشرو در این زمینه تثبیت کند . یکی از مسئولین این شرکت می گوید که نمونه مشابه خارجی این دستگاه بیش از 400 میلیون تومان قیمت دارد و سانتریفیوژ ایرانی 170 میلیون تومان قیمت گذاری شده است . وی می افزاید که در حاشیه نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی دوره قبل به صورت مستقیم با پایگاههای انتقال خون در سراسر کشور ارتباط برقرار کرده اند و توانستند برای فروش این محصول به توافق های اولیه دست یابند .

 

حوزه فعالیت های شرکت مهندسی تجهیزات سینا چهار عرصه یخچال های بیومدیکال، دستگاه های سانتریفیوژ پزشکی و آزمایشگاهی ، نگهداری و حمل فرآورده های خونی و بیوتکنولوژی و سیستم های فرآوری و نگهداری سلول های بنیادیرا در بر می گیرد..هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از 26 تا 29 آذرماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت نمایشگاه به نشانی www.iranlabexpo.ir مراجعه کرده و یا با شماره 02183533555 تماس حاصل کنند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search