آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

دستگاه فشار تفاضلی «ایران ساخت» شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تهیه تجهیزات مورد نیاز صنایع داروسازی از اولویت های شرکت های فناور کشور محسوب می شود، تولید نخستین دستگاه فشار تفاضلی در ایران از سوی یک شرکت دانش بنیان در این راستا صورت گرفت .

به نقل از پایگاه خبری "ایران ساخت" شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت سهم به سزایی در اعتلا و خودکفایی سیستم درمانی کشور ایفا می کنند .اتاق های تمیز مستقر در شرکت های دارویی ، بخشی از این زنجیره طولانی تولید و درمان و بهداشت هستند. اتاق تمیز یا همان کلین روم، همان طور که از اسم آن مشخص است یک فضای محافظت شده برای جلوگیری از ورود آلودگی ها است و در صنایع حساسی مانند داروسازی و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد .

اتاق تمیز برای اولین بار در بیمارستان ها مورد استفاده قرار گرفت . کلین روم در محیط زیست ، صنایع میکروالکترونیک ، فناوری اطلاعات و صنعت هسته ای نیز کاربرد دارد . اتاق تمیز با توجه به نوع و کاربرد آن انواع مختلفی دارد و استانداردهای متفاوتی نیز برای سنجش میزان آلودگی در این کلین روم ها استفاده می شود. به عنوان مثال ISO 14644 یکی از این استانداردهاست .در این استاندارد میزان آلودگی ها براساس تعداد ذرات کمتر از نیم میکرون در یک فوت مکعب اندازه گیری و تعیین می شود. علاوه بر استفاده از این استاندارد ها،اتاق تمیز دارای جنس خاصی از دیوارها و ساختمان است .

 

مجتبی ایزدی مدیر عامل شرکت دانش بنیان مهندسی درخشان ایساتیس می گوید: مانیتورینگ و پایش شرایط محیطی در صنایع داروسازی از اهمیت بسیار بالای برخوردار است. به همین خاطر کلین روم ها بخش مهمی از این صنایع محسوب می شوند . شرکت ما برای موفق شد نخستین دستگاه فشار تفاضلی در کشور را تولید کند که در این اتاق های تمیز کاربرد دارد .

وی گفت: این دستگاه فشار تفاضلی بین داخل و خارج اتاق را اندازه گیری می کند .قیمت خارجی آن 9 میلیون تا 14 میلیون تومان است و محصولی که ما تولید کرده ایم تنها 3 میلیون تومان قیمت دارد . محصول ایرانی تولید شده از ویژگی های مانند ذخیره اطلاعات و باتری پشتیبان برخوردار است . در اصل قیمت تنها ویژگی برجسته محصول ما نیست و از لحاظ کیفیت نیز مدعی هستیم .

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search