آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

امکان دریافت پروانه بیمه آنلاین برای شرکت های استارتاپی فراهم شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امکان عرضه خدمات برخط بیمه به متقاضیان این خدمت مهم و فراگیر ، یکی از درخواست های عمده شرکت های استارتاپی فعال در این حوزه بود که با مصوبه شورای عالی بیمه برای اولین بار، این امکان در کشور فراهم شد .

ساختار بیمه گری در کشور و شبکه کارگزاران بخش خصوصی تا به امروز بر اساس روش ها و سنت های معمول در این عرصه فعالیت می کردند . بخش عمده ای از بدنه این صنعت را جوانان تشکیل می دهند و آنها غالباً برای گسترش چتر بیمه ای در کشور خواهان به کار گیری روش های مدرن و به روز تری برای انجام فعالیت بودند . امکان ارائه انواع خدمات بیمه ای به صورت آنلاین از جمله این بسترهای به روز و جدید است که با مصوبه شورای عالی بیمه امکان آن فراهم شد .

در مصوبه جدید که به امضای غلامرضا سلیمانی رئیس شورای عالی بیمه رسیده ، قید شده است که شورای عالی بیمه ، به استناد ماده 17 و در اجرای ماده 68 قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری ، آیین نامه کارگزاری ( دلالی ) رسمی بیمه مستقیم را به شرح زیر اصلاح و به عنوان آیین نامه شماره 2/92 و مکمل آیین نامه مذکور تصویب کرد.

در بند اول این اصلاحیه ، مجوز کارگزاری برخط و آنلاین اینگونه تعریف شده است : پروانه کارگزاری ( دلالی ) رسمی بیمه برخط ( آنلاین ) ، مجوزی است که به کارگزار بیمه ای حقوقی و سایر اشخاص حقوقی متقاضی واجد شرایط مقرر در این آیین نامه ، برای انجام فعالیت های زیر در هر یک از رشته های بیمه موضوع فعالیت توسط بیمه مرکزی صادر می شود.

بر اساس این آیین نامه جدید ، خدمات ارائه شده توسط شرکت های بیمه گری آنلاین به این شرح است : ایجاد امکان مقایسه و خدمات بیمه و مشاروه آنلاین در خصوص نرخ و شرایط خدمات به متقاضی خدمات بیمه ای ، بازار یابی و ایجاد امکان فروش آنلاین در رشته های بیمه ای برای موسسات بیمه ، نمایندگان آنها و کارگزاران رسمی و ایجاد امکان پرداخت حق بیمه آنلاین از طریق اتصال به سیستم مالی موسسه بیمه از خدمات ارائه شده توسط شرکت های بیمه گری آنلاین طبق آیین نامه جدید است .

در یکی از بندهای مهم این آیین نامه اشاره شده است که مدیر عامل یا یکی از اعضای هیئت مدیره ، اشخاص حقوقی متقاضی دریافت پروانه کارگزاری ( دلال ) رسمی ، بیمه برخط ( آنلاین ) ، ضمن داشتن شرایط مندرج در بندهای 1،7 ،9 ،10 ماده 3 این آین نامه باید حدا اقل سابقه 3 سال کار مرتبط در زمینه بیمه به تشخیص بیمه ای مرکزی داشته باشد .

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search