آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

تجهیزات آزمایشگاهی "ایران ساخت" به 22 کشور دنیا صادر می شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی با تاکید بر بومی‌سازی، موفق به ساخت 144 نوع محصول آزمایشگاهی "ایران ساخت" شده و تولیدات خود را به 22 کشور دنیا صادر کرده است.

یک شرکت فعال در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی تاکنون موفق به ساخت 144 محصول تولید داخل در حوزه تست های خواص مکانیکی شده و به سبب بومی‌سازی بسیاری از محصولات آزمایشگاهی هم‌ اکنون یک شرکت فعال در حوزه دانش بنیان محسوب می‌شود. این شرکت تاکنون تجربه صادرات محصولات خود به 22 کشور دنیا از جمله چندین کشور اروپایی را نیز داشته است.

شرکت دانش بنیان سنتام با بومی سازی محصولات موفق به ساخت محصولاتی شده است که در بیش از 125 صنعت مختلف در کارخانجات و صنایع مختلف در قسمت کنترل کیفی کاربرد دارد. صنایع فولاد،آلومینیم،کامپوزیت، ورق و مفتول، پروفیل، لوله‌سازی، الکترودسازی، تایر‌سازی، ساختمان ، نفت ، پتروشیمی ، سرامیک، پلاستیک و همچنین قطعات خودرو ، هواپیما ، صنعت ریلی و کشتی سازی برخی از این موارد استفاده به شمار می‌روند.

محمد حسین میرصادقی مدیر عامل این شرکت ، عمده دستگاه‌های "ایران ساخت" شده ازسوی این شرکت را اینطور معرفی می‌کند: «انواع دستگاه‌های تست کشش و فشار، خستگی محوری، ضربه پاندولی، پیچش، خزش، رئومتر لاستیک که همگی با تنوع در ظرفیت‌های مختلف و انواع روش‌های آزمون متفاوت تولید شده‌اند.»

وی می‌گوید: «تا قبل از اقدام این شرکت در طراحی و ساخت محصولات تقریبا همگی نیاز کشور از خارج و عمدتا از کشورهای اروپایی تامین می‌شد. با شروع فعالیت مان، سهم تولیدات داخل افزایش یافت و با تولیدات دیگر شرکت های فعال در این حوزه ایران به خودکفایی با درصد بسیار بالا رسیده است و می‌تواند تمام نیاز داخل را تامین کند.»

میرصادقی محصولات "ایران ساخت"شده این شرکت را در جلوگیری از خروج ارز موثر می داند و می افزاید: قیمت‌های مناسب محصولات در مقایسه با قیمت‌های بسیار بالای نمونه‌های خارجی ( مخصوصا اروپایی و آمریکایی) موجب شده تا کارخانه‌ها و مراکز کوچک هم امکان تامین این دستگاهها را پیدا کنند که سهم مهمی در ارتقاء کیفی تولیدات ایرانی در حوزه های مختلف صنعتی و تحقیقاتی و تولید علم داشته است.

همچنین محصولات این شرکت دانش بنیان در آزمایشگاهها مراکز دانشگاهی ، پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه مواد (متالورژی) ، عمران و مکانیک کاربرد وسیعی دارند.دستگاه‌های آزمایشگاهی آموزش مهندسی برای آزمایشگاههای مقاومت مصالح و دینامیک ماشین از دیگر موارد استفاده محصولات شرکت سنتام به شمار می‌روند.

این شرکت طراحی که با هدف طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و کنترل کیفی خواص مکانیکی مواد (Materials Testing Machines) شروع به فعالیت کرد. در طی این سالها فعالیت این شرکت موفق به طراحی بیش از144 نوع از انواع دستگاههای تست و آزمایشگاهی خواص مکانیکی شده است که بسیاری از آنها در زمان خودش برای اولین بار در ایران ساخته شدند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search