آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

شتابدهنده اسپین افتتاح شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با افتتاح شتابدهنده تخصصی حوزه تجهیزات پزشکی، رونق شرکت های نوپا و استارتاپ های این حوزه شتاب گرفت.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صبح امروز و در بازدید از شرکت های دانش بنیان پایتخت، شتابدهنده اسپین را افتتاح می کند.

قرار است با افتتاح این شتابدهنده توسط بخش خصوصی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تولید تجهیزات پزشکی و زیست فناوری شتاب بگیرد.

شتابدهنده «اسپین» که با هدف توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه زیست‌فناوری  تاسیس شده و  توسط شرکت طاهر تاج پارس شرکت تولیدکننده تجهیزات پزشکی و سلامت راه‌اندازی شده، دیگر میزبان معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری است. 

این شتاب دهنده در زمینه تجهیزات حوزه سلامت و زیست فناوری فعالیت می‌کند و  امکانات و زیر ساخت های لازم برای تسهیل فرآیند تولید و سایر امکانات مورد نیاز را در اختیار شرکت های نوپا قرار می‌دهد.

 

بازدید از دستاوردهای فعالان دارویی مستقر در «ایران‌فارما»

نمایشگاه ایران فارما که با هدف معرفی توانمندی و پتانسیل صنعت دارویی کشور آخرین تحولات و دستاوردهای صنعت دارو را به نمایش گذاشته است، میزبان معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری است.

ستاری با حضور در جمع فعالان فناور این نمایشگاه و بازدید از دستاوردهایشان، درباره لازمه‌های توسعه زیست‌بوم نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان سخنرانی می‌کند.

 

تولید نرم افزارهای جامع مدیریت اطلاعات مکانی به صورت جامع و یکپارچه

ستاری، در نخستین بخش از این بازدیدها، به شرکت دانش‌بنیان «فراعمران نگار» رفت. فعالان فناور این شرکت‌دانش‌بنیان، نرم افزارهای مبتنی بر اطلاعات مکانی طراح و تولید می‌کنند.

 

تولید قالب‌های ویژه صنعتی با فناوری بومی 

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، از شرکت دانش‌بنیان مهرکار تولیدکننده‌ قالبهای تزریق پلاستیک و  تولیدکننده تجهیزات دانش‌بنیان که در صنعت قالبسازی فعالیت می‌کند بازدید کرد. تولید قالب‌های صنعتی ایران‌ساخت با ابعاد بزرگ جزو مهم‌ترین توانمندی‌های این شرکت دانش‌بنیان به حساب می‌آید. فعالان فناور مهرکار همچنین در طراحی و ساخت انواع قالب های پلاستیک، فلزی، خدمات ماشین‌کاری انواع قطعات صنعتی و تعمیر و نگهداری انواع قالب‌ها توانمند هستند.

 

توانمندی در تولید نرم افزارهای صنعتی

شرکت دانش بنیان تلکا سافت که تولید کننده نرم‌افزارها و سخت افزارهای مرتبط  با حوزه فناوری اطلاعات است مقصد بعدی معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری است. 

توانمندی در تولید تجهیزات هیدرومکانیکی ایران‌ساخت

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری همچنین از شرکت دانش‌بنیان فن نوین نیرو بازدید خواهد کرد. این شرکت دانش‌بنیان، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پیمانکاران اجرايي در زمينه طراحي و ساخت انواع تجهيزات هيدرومكانيك موفق به اجراي بيش از ٧٠ سد در ايران و خارج از كشور شده است.

بیش از 270 نیروی دانش آموخته و متخصص در فضای 66000متر مربعی این شرکت دانش‌بنیان مشغول فعالیت هستند.

تجهيزات هيدرومكانيك براي تنظيم آب پشت سد ، آبرساني مداوم آب شرب ، آبرساني مداوم كشاورزي ، كنترل سيلاب‌ها به منظور جلوگيري از خرابي‌هاي احتمالي و نيز هدايت و كنترل جریان آب پشت توربين ها براي توليد برق کارایی‌های فراوانی دارند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search