آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

اتوماسیون صنعتی با دانش جوانان خلاق"ایران ساخت "شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک شرکت دانش بنیان با بهره گیری از دانش متخصصان داخلی توانسته با بومی کردن اتوماسیون صنعتی،از خروج ارز از کشور جلوگیری کند.

اتوماسیون صنعتی و سیستم های کنترل بخش مهمی از فرایند تولید در صنایعی همچون نفت و گاز و یا نیروگاههای تولید برق محسوب می شوند . پیش از این بارها نرم افزارهای مرتبط با اتوماسیون صنعتی مورد هجوم بد افزارهای بیگانه قرار گرفته است. همین امر باعث شده تا تعداد قابل توجهی از شرکت های دانش بنیان و جوانان نخبه ایرانی تلاش و همت خود را بر روی این عرصه پیچیده متمرکز کنند.

اتوماسیون صنعتی در طیف وسیعی از صنایع با اهمیت همچون هوا فضا ، نفت و گاز ، پتروشیمی ، خودرو سازی ، ..... کاربرد دارد . همین تنوع بالا در مشتری و نیاز به فناوری به روز ، باعث شده است تا این عرصه پر چالش ، برای جوانان هوشمند ایرانی به میدانی جذاب برای تلاش و پشتکار تبدیل شود . همانگونه که از نام این فناوری پیدا است ، دستگاههایی را که وظیفه کنترل فرایندهای خطوط تولید را بر عهده دارند و یا آنکه دستگاه های بزرگ را کنترل می کنند ، سیستم اتوماسیون صنعتی می نامند .

مدیر شرکت دانش بنیان صنایع الکرونیک پارسا کارا می گوید که تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مدیران بنگاه های صنعتی بزرگ متقاعد شوند که محصول تولید شده در ایران نه تنها از محصول مشابه خارجی چیزی کم ندارد ، بلکه در مواردی حتی ممکن است عملکرد بهتری هم داشته باشد . مرتضی پارساییان مدیر این شرکت در ادامه می افزاید : مجموعه ما در زمینه اتوماسیون صنعتی فعال است و تمام تلاش ما این بوده که در محصولات تولید شده تا حد امکان از قطعات تولید داخل استفاده کنیم و سهم قطعات وارداتی تا حد امکان کاهش یابد . این شرکت با بهره گیری از دانش متخصصان داخلی موفق شده است برای اولین بار در ایران دستگاه rtu یا کنترل از راه دور صنعتی را بومی سازی کند که با یک چهارم قیمت نمونه خارجی تولید می شود . همچنین استریل با گاز اتیلن اکساید دیگر محصول دانش بنیان ما است که صفر تا صد آن در این شرکت طراحی و ساخته شد و به مشتریانی همچون واحدهای بیمارستانی و یا کارخانجات تولید لوازم پزشکی عرضه می شود .

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search