آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

سانتریفیوژ دکانتر ایران ساخت شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک شرکت دانش بنیان توانسته با اتکای به نیروی های متخصص ایرانی و استفاده از دانش بومی، بسیاری از محصولات تولید شده توسط کشورهای اروپایی و چینی را بومی سازی کند.

سانتریفوژ دکانتر در صنایع مختلفی از جمله تولید آب میوه و روغن مایع به کار گرفته می شود. این نوع سانتریفیوژ جامد را از مایع جداسازی می کند و به همین خاطر در تصفیه آب و فاضلاب کاربرد فراوان دارد. شرکت توربین دار به عنوان یک شرکت دانش بنیان ایرانی توانسته با تولید این محصول وارد عرصه رقابت جهانی شود و آن گونه که مدیر عامل این شرکت می گوید به زودی قرار است برای صادرات محصولات خود با کشور سوئد قرارداد منعقد کنند.

عظیم عظیمی نژادان مدیرعامل شرکت دانش بنیان توربین دار درباره زمینه فعالیت این شرکت می گوید: شرکت ما در زمینه تولید سانتریفیوژ دکانتر، خط تولید کامل کارخانجات قند چغندر و نی شکر، بازیافت آب و فاضلاب فعالیت می کند.

عظیمی نژادان درباره مزیت نسبی شرکت توربین دار می گوید: محصولات ما در مقابل محصولات مشابه تولید کشورهای اروپایی تا 40 درصد ارزان تر است. به همین خاطر به راحتی می تواند مشتریان خود را به دست آورد. ضمن اینکه محصولات شرکت ما در حال رقابت با بازار اروپایی و لیدرهای تولید این محصولات در جهان است.

بومی سازی تولید سانتریفیوژ

مدیرعامل شرکت دانش بنیان توربین دار توضیح می دهد: شرکت ما توانسته با اتکای به نیروی های متخصص ایرانی و استفاده از دانش بومی، بسیاری از محصولات تولید شده توسط کشورهای اروپایی و چینی را بومی سازی کند. لازم به ذکر است که برای این محصولات تولید شده در خاورمیانه رقیبی وجود ندارد و رقابت تنها در عرصه جهانی انجام می شود.

او تاکید دارد که شرکت توربین دار تنها 20 درصد از مواد خاص برای تولید محصولات خود را از خارج کشور وارد می کند و 80 درصد از مواد لازم برای تولیدات خود را از محصولات داخلی استفاده می کند.

عظیمی نژادان می افزاید: آن 20 درصد از محصولات خاصی هم که از خارج کشور وارد می شود را با اتکا به دانش و تخصص مهندسان ایرانی و کمک مسئولان می توانیم در داخل کشور تولید کنیم و مانع از فرار سرمایه ارزی کشور شویم.

مدیرعال شرکت توربین دار درباره مشکلات این حوزه صنعتی می گوید: یکی از مهم ترین چالش های این روزهای ما واردات محصولات مشابه از سوی دستگاه های مختلف است. در حالی که ما سانتریفیوژهایی مطابق با استانداردهای روز دنیا را تولید می کنیم متاسفانه برخی دستگاه ها بدون توجه به قانون مشابه این محصولات را از کشورهای دیگر وارد می کنند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search