آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

حوزه مواد و ساخت با شناسایی هسته های فناور دانشگاهی گسترش می‌یابد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه صنعت مواد و ساخت، اقدام به شناسایی هسته های فناور و نوآور دانشگاه ها در این حوزه کرده است و با برگزاری مسابقه ای تیم های برتر، ظرفیت و توان آنها را به بازار کار معرفی می کند.

با توجه به اینکه حوزه مواد و ساخت پیشرفته برای کشور موضوعی حیاتی است که از یک سو با مزیت‌های نسبی کشور گره خورده و از سوی دیگر بر توانمندی‌ راهبردی کشور تأثیرات جدی دارد، ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری اقدام به رصد و شناسایی ظرفیت تیم‌های تحقیقاتی مستعد و طرح‌های نوآورانه در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور کرده است این کار با هدف شکل‌گیری هسته‌های فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان نوپای دانشگاهی در حوزه مواد مهندسی و ساخت صورت می گیرد.

محورهای این رویداد نوآورانه شامل «فلزات»، «پلیمرها»، «شیشه و سرامیک ها»، «کامپوزیت ها»، «زیست مواد»، «مواد هوشمند»، «بازیافت»، «فرآیندهای ساخت و تولید » و« فرآیندهای تکمیلی » می شود.

تیم های شرکت کننده در این رویداد باید 3 نفر از یک دانشگاه باشند. یک عضو هیات علمی به عنوان راهبر فناوری و دو دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکتری (ترجیحا یکی از دو نفر دانش‌آموخته باشد) و برای طرح های پیشنهادی نوآورانه بازار بالفعل یا بالقوه نیز وجود داشته باشد.

 

معرفی تیم‌های منتخب به مراکز شتاب‌دهی

ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تکمیل تحقیقات تیم های برگزیده با اعطای گرنت های پژوهشی هدفمند و استفاده از زیر ساخت های در دسترس ستاد از جمله شبکه آزمایشگاهی، کانون پتنت و غیره حمایت می کند.

همچنین، «ارائه خدمات فنی و مشاوره ای از طریق شبکه کارگزاران مورد اعتماد ستاد »، «حمایت ویژه ستاد از استقرار تیم‌های برگزیده در مراکز رشد و پارک‌های فناوری»، «معرفی تیم‌های برگزیده به مراکز شتاب‌دهی و صندوق‌های VC با حمایت ویژه ستاد»، «حمایت ویژه ستاد از شرکت‌های دانش بنیان نوپای تشکیل شده مبنی بر ایده پیشنهادی و حمایت‌های مستقیم و غیر مستقیم صندوق نوآوری و شکوفایی از روند تجاری سازی ایده‌های ارائه شده» از دیگر حمایت هایی است که از تیم های برنده و برگزیده صورت می گیرد.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22183113-021، تماس بگیرند و یا به سایت ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نشانی http://pam.isti.ir مراجعه کنند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search