آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

دانش بنیان های علوم شناختی به نمایشگاه «ایران ساخت» می‌روند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ایده‌های خلاق یکی پس از دیگری همچون بذری به نهال و سپس درختی تنومند تبدیل می‌شوند. درختی که میوه آن محصولات فناورانه است و رفاه را به عموم مردم هدیه می‌دهد. در برخی حوزه های نوپا همچون علوم شناختی نیز محققان کشور به خوبی به میدان آمده اند و محصولاتی را بومی سازی کرده اند و زمان نمایش بیشتر آنها فرا رسیده است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی"ایران ساخت"، راه نجات مشخص است. از ابتدای سال و نامگذاری اش جان گرفتن تولید در کشور هدف شد تا اشتغال و امنیت شغلی در سایه اش ایجاد شود. حال که توانمندی و همت نیروی خلاق و نوآوری کشور اثبات شده زمان حمایت و همدلی است تا حرکت کارآفرینان و فناوران در این مسیر هموار شود. فعالیت کسب و کارهای استارتاپی و شرکت های دانش بنیان به سرعت در حال رونق است. در این میان باید این دستاوردها در جامعه ترویج شوند. برگزاری نمایشگاه ها در حوزه های مختلف این فرصت را فراهم می کند.

نمایش توانمندی‌ها
یکی از حوزه ها که محققان کشور در آن موفق به بومی سازی تجهیزات و محصولات در داخل کشور شده اند، علوم شناختی است. حوزه ای نوپا که با تلاش نیروی انسانی خلاق در مسیر پیشرفت قرار گرفته است. برای نمایش این محصولات و دستاوردها ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری از حضور تولید کنندگان و فناوران، شرکت ها و واحدهای فناور فعال حوزه های علوم شناختی در هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران حمایت می کند. آنها می توانند محصولات و دستاوردهای علمی، تحقیقاتی و تخصصی را در نمایشگاه بین المللی تهران همزمان با این رویداد ارائه دهند.

بر اساس این گزارش، هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران همزمان با هفته پژوهش و بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور در سیزده بخش موضوعی از جمله تجهیزات عمومی آزمایشگاهی و مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی، برق و الکترونیک از بیست و ششم الی بیست و نهم آذر ماه امسال در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.


شرکت ها و واحدهای فناوری فعال در حوزه های شناختی می توانند برای ارائه آخرین توانمندی های علمی، تحقیقاتی و تخصصی در سایت نمایشگاه که فرایند مربوط به ثبت نام این واحدها از اوایل ماه جاری آغاز شده است، اقدام کنند.


همچنین، براساس گزارش پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، مراکز دانشگاهی و پژوهشی سراسر کشور با توجه به سطح فناوری محصولات مورد نیاز برای خرید از نمایشگاه ، از یارانه بین ده تا پنجاه درصد و برای خریداران بخش خصوصی تسهیلات لیزینگ بهره مند شوند.


این معاونت همچنین اضافه کرد در دوره ششم نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که آذر ماه سال گذشته برگزار شد ۳۳۷ شرکت بیش از ۹ هزار مدل محصول خود را به ارزش ۹۶۵ میلیارد ریال به فروش رسانده اند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search