آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

سیگنال‌های مغزی با تجهیزات بومی ثبت می‌شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تخصص و دانش پژوهشگران کشور بار دیگر راهگشا شد و از این پس ثبت سیگنال‌های مغزی با دستگاه های ایران ساخت انجام می‌شود.

 

پیشبرد بسیاری از تحقیقات نیازمند تجهیزات خاصی است. برخی از این تجهیزات نیز به فناوری های پیشرفته نیاز دارد. ثبت سیگنال های مغزی یکی از حوزه هایی است که نیازمند دستگاه های با فناوری پیشرفته است. از سویی نیز توان و تخصص میان محققان کشور برای ساخت آن در داخل وجود دارد. ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در صدد استفاده از این ظرفیت برآمده است و نسبت به بومی سازی این دستگاه ها در داخل کشور اقدام کرده است.

این اقدام در راستای تمرکز بر تربیت و آموزش نیروی انسانی و همچنین تجهیز آزمایشگاه ها و آماده سازی ابزارها و زیرساخت های مورد نیاز حوزه علوم شناختی در مراکز علمی و تخصصی انجام می شود و به عنوان یک راهبرد این جایگاه ویژه ای دارد.

 

با حمایت ستاد تاکنون ۷ مرکز دانشگاهی و درمان به دستگاه ثبت سیگنال های مغزی مجهز شدند و تلاش در این زمینه همچنان ادامه دارد و به تازگی نیز آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه علامه طباطبایی به دستگاه الکترو انسفالوگرام ۶۴ کاناله (ثبت فعالیت الکتریکی مغز ) مجهز شد. اما الکترواتسفالوگرام چیست؟ این دستگاه برای ثبت فعالیت الکتریکی مغز کاربرد دارد. سلول های مغز از طریق پالس های الکتریکی با یکدیگر در ارتباط هستند و الکتروانسفالوگرام برای شناسایی مشکلات مربوط به این فعالیت ها به کار می رود.

 

کمک به ارتقای امنیت ملی با استفاده از علوم و فن آوری های شناختی یکی از اولویت های جدی ستاد توسعه علوم شناختی محسوب می شود و به واسطه حمایت های این ستاد بسیاری از تجهیزات و امکانات مورد نیاز طرح های تحقیقاتی در داخل کشور ساخته شده است و تلاش وسیع با هدف کاهش وابستگی ها و صرفه جویی ارزی در این زمینه تداوم دارد.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search