آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

فیلترهای ایران‌ساخت جداسازی می‌کنند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی از شرکت های دانش بنیان توانسته است فیلتراسیون‌های صنعتی را با فناوری بومی تولید و با تجاری‌سازی این محصولات، بخشی از نیاز صنعت به واردات را با محصول دانش‌بنیان ساخت داخل تأمین کند.

 

جداسازی، تصفیه یا خالص‌سازی یک بخش جدانشدنی از صنایع است. تجهیزات فیلتراسیون، از جداسازی پسماند و تصفیه مایع‌ها تا خالص‌سازی آلیاژها کاربردهایشان را به خوبی نمایان کرده‌اند. این محصولات اما پیچیدگی‌ها و ظرافت‌هایی دارند که ساخت و تولید انبوه شان، وجود دانش‌ فنی و تجهیزات دانش‌بنیان را می‌طلبد.

 

یک شرکت دانش‌بنیان فعال کشورمان در حوزه تجهیزات دانش‌بنیان صنعتی، توانسته است با بومی سازی دانش فنی و به کمک متخصصان دانش‌آموخته، سدی از محدودیت‌های ناشی از تحریم را بشکند و با تولید محصولات دانش‌بنیان تجهیزات جداسازی صنعتی و فیلترها، بخشی از نیاز صنایع مختلف به این محصولات را تأمین کند.

 

عظیم عظیمی نژادان مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان توربین دار از تولید فیلترهای صنعتی به عنوان عمده‌ترین حوزه تولیدات این شرکت می‌گوید: تولیدات دانش‌بنیان شرکت در حوزه‌های مختلفی روانه بازار تجاری شده است. صنایع مختلفی مانند معدنی و شیمیایی، غذایی و دارویی، نیروگاهی، نفت، گاز و پتروشیمی بخشی از بازار هدف محصولات این شرکت دانش‌بنیان به شمار می‌رود.

این فعال فناور به تولید فیلتراسیون‌های بومی برای جداسازی مواد اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: این شرکت برای جداسازی جامد از مایع دانش‌بنیان به شمار می رود. این فیلترها در حوزه‌های مختلفی مثل صنایع غذایی، مدیریت پسماند و بازیافت کاربرد دارد.

وی با بیان این‌که فیلترها با توجه به کاربردهایی که دارند، در شکل‌ها و ساختارهای مختلفی تولید می‌شوند، اضافه می‌کند: این فیلترها در شکل‌های مختلفی تولید و به‌کار بسته می‌شوند که هرکدام دارای فناوری‌های خود هستند. در تولید انواع شکل‌های این فیلترها از جمله فشاری، نواری، دیسکی، نواری خلا، فیلتر توانمندی ساخت و دانش فنی توسط این شرکت دانش‌بنیان بومی شده است.

عظیمی نژادان به تولید جداسازهای فشاری به شکل تمام خودکار اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: این دستگاه می‌تواند با عملکرد خودکار، بیش از 40تن ماده را به شکل کنسانتره در یک ساعت و با خشکی بیش از 90 درصد ارائه کند.

40 درصد کم‌تر از نمونه وارداتی از اروپا

وی ، تولیدات با کیفیت‌ هم‌تراز نمونه‌های مشابه واراداتی را از مزیت‌های تولیدات توربین‌دار می‌داند و ادامه می‌دهد: مشابه‌های خارجی ضمن این‌که با قیمت بسیار گران‌تر، تأمین می‌شود، به مشکلات بسیاری از جمله محدودیت‌های تأمین یا خدمات پس از فروش دچارند. عمده نمونه وارداتی به کشور از چین تأمین می‌شود که کیفیت مناسبی ندارد. در نمونه‌های ایران‌ساخت این محصولات اما تلاش می‌کنیم تا ضمن توجه به کیفیت، محصول را با قیمتی رقابتی و پشتیبانی‌های بعدی ارائه کنیم.

به گفته عظیمی نژادان، این محصولات دانش‌بنیان با قیمتی حداقل 40 درصد کم‌تر از نمونه وارداتی از اروپا به بازار ارائه می‌شود، این در حالی است که این محصولات از کیفیتی بسیار بالاتر از نمونه‌های چینی و برخی از نمونه‌های داخلی برخوردار هستند

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان دریافت استانداردهای ملی و بین‌المللی را یکی از ویژگی‌های تولیدات یادشده بیان می‌کند و می‌افزاید: همه لازمه‌های استاندارد از جمله ایمنی و کیفیدر این محصولات رعایت می‌شود.

این فعال فناور از توانمندی عرضه محصولات دانش‌بنیان به بازارهای منطقه‌ای و جهانی می‌گوید و بیان می‌کند: اگر حمایت‌ها به معافیت‌ها محدود نباشد و بر فرآیند واردات نمونه‌های کم کیفیت نیز نظارتی دقیق صورت بگیرد قطعا در تولید رونق ایران‌ساخت شاهد یک تحول جدی خواهیم بود.

عظیمی نژادان همچنین از ضرورت حمایت برای پیوند نوآوری و فناروی استارتاپ‌ها به شرکت های بزرگ عنوان می‌کند: معاونت علم و فناوری می‌تواند در تحقق این فرآیند گامی جدی بردارد و همچنین مسیری برای نظارت بر صنایع به خصوص ماشین آلات دانش بنیان و حمایت از تولید این دست محصولات که اهمیت بالایی هم دارند، هموار کند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search