آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

محصولی جدید برای افزایش توان حرکتی بیماران ساخته شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محققان دانشگاه تهران با انجام طرحی پژوهشی موفق به ساخت اندام کمک حرکتی شدند که برای توانبخشی و افزایش توان حرکتی موثر است.

 

نوعی جديد از اندام‌های كمك حركتی پسيو توسط محققان دانشگاه تهران و با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ساخته شد. این اندام بر اساس یک مدل کنترلی جدید طراحی شده است. اين مدل توانايي توضيح دادن كنترل تعادل بالاتنه را در حركت انسان ها دارا است. بر اين اساس با برآورده ساختن رابطه‌اي بين نرمي در كمر و نيروي وارده در راستاي پا مي‌توان بالاتنه را كنترل کرد. در اين طرح پژوهشي رويكرد كنترلي این مدل براي طراحي و كنترل اندام كمك حركتي غيرفعال به كار گرفته شد.

هدف اصلی انجام اين پروژه نیز ساخت اندام كمك حركتی غيرفعال برای كاهش مصرف و افزايش قوام در حركت انسان سالم است. البته در کنار این هدف می توان به امكان سنجی توانايی روش ارايه شده برای طراحی و كنترل اسكلت خارجی بيماران، استخراج و تست قوانين جديد كنترل حركت انسان برای ساخت اندام های كمكی و همچنين اندام های مصنوعی در آينده و ارتباط بيشتر بين دانشگاهی با دانشگاه های خارج از ايران در زمينه انجام آزمايش های اوليه بر روی انسان، طراحی، ساخت و آزمايش نهايی محصول توليد شده اشاره کرد.

بنابراین با توجه به ماهیت این تحقیق که مبتنی بر ساخت محصولی برای توانبخشی و افزایش توان حرکتی است کاربردهای آن می تواند در زمینه ارزیابی روش طراحی ارائه شده برای تولید محصول برای توانبخشی در افراد بیمار و افزایش توان در افراد سالم، تولید دانش فنی در زمینه اندام های کمک حرکتی و ایجاد بستری برای توسعه روش به حوزه¬های دیگر مرتبط با حرکت انسان نظیر افزایش توانایی بالاتنه (مثلاً دست) باشد.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search