آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

انجام آزمایش‌های علوم اعصاب شناختی با دستگاه واقعیت مجازی ایران ساخت بهبود یافت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استفاده همزمان روش های ثبت فعالیت سلول های عصبی و انجام آزمایش های رفتاری یکی از چالش های موجود در توسعه آزمایش‌های علوم اعصاب شناختی است که با تلاش محققان و به‌ کارگیری فناوری واقعیت مجازی، این مشکل برطرف شد.

محققان دانشگاه تهران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موفق به ساخت دستگاه واقعیت مجازی شدند تا شاهد توسعه و بهبود آزمایش های علوم اعصاب شناختی با کاربرد آن باشیم.

 

محمدرضا ابوالقاسمی دهاقانی مجری این طرح پژوهشی عنوان کرد: استفاده از فناوری واقعیت مجازی در تحقیقات حوزه علوم اعصاب در سال های اخیر رشد و گسترش داشته است پس ساخت و طراحی این دستگاه بستر تحقیقاتی این حوزه را در کشورمان فراهم می کند.

وی در ادامه گفت: با این دستگاه امکان ثبت و کنترل دقیق شرایط و اتفاقات آزمایش های علوم اعصاب شناختی فراهم شد تا پاسخ های رفتاری با دقت بالاتری کنترل شود.

 

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران امکان استفاده همزمان روش های ثبت فعالیت سلول های عصبی و انجام آزمایش های رفتاری را یکی از چالش های موجود در توسعه آزمایش های علوم اعصاب شناختی دانست و گفت: به کارگیری فناوری واقعیت مجازی می تواند یکی از راه حل های این چالش باشد. با توسعه این روش شبیه سازی محیط واقعی حیوانات مورد آزمایش انجام می شود و شاهد گسترش روش های نوین ثبت و تصویربرداری سلولی همزمان با انجام اعمال شناختی می شویم.

 

وی همچنین ابراز کرد: این سیستم قابلیت اجرا برای انواع محرک ها در محیط های مختلف را دارد. بنابراین در بیشتر آزمایش های علوم اعصاب شناختی کاربرد دارد.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search