آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

سایت پالایشگاه تولید گازوئیل زیستی با روغن پسماند خوراکی راه‌اندازی شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سایت پالایشگاه زیستی تولید بیودیزل (گازوئیل زیستی) از روغن پسماند خوراکی در قالب تفاهم نامه ای با پردیس کشاورزی منابع طبیعی دانشگاه تهران راه اندازی شد.

سایت پالایشگاه زیستی تولید بیودیزل (گازوئیل زیستی) با ظرفیت 400 لیتر در روز در استان البرز راه اندازی شد. این سایت می تواند الگویی برای مدیریت پایدار ضایعات، تولید حامل های انرژی زیستی، حفاظت از محیط زیست و بهبود سلامت انسان باشد.

ایران با 81 میلیون جمعیت روزانه بیش از 100 میلیون لیتر گازوئیل (یا نفت گاز) مصرف می کند، کشوری که مردم ساکن در کلان شهرهای آن از آلودگی شدید هوا رنج می برند و طبق آمار رسمی این آلودگی ها روزانه تعداد قابل توجهی از شهروندان ایرانی را به کام مرگ می کشد. بیماری های تنفسی، قلبی و عروقی، عدم توسعه مغزی کودکان و ده ها عارضه دیگر نتیجه مصرف روزافزون سوختهای فسیلی نظیر گازوئیل در ایران است.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه استفاده از فناوری های زیستی برای کمک به ارتقای زندگی مردم، اقدامات مختلفی را با نهادهای مختلف آغاز کرده است که یکی از این اقدامات با همکاری گروه ترویجی دوستداران محیط زیست و پردیس کشاورزی منابع طبیعی دانشگاه تهران، رقم خورده است. ذیل این همکاری سه جانبه، سایت پالایشگاه زیستی تولید بیودیزل (گازوئیل زیستی) از روغن پسماند خوراکی راه اندازی شد.

این تفاهم نامه می تواند به «فرهنگ سازی کاهش مصرف سوختهای فسیلی و آگاهی به اثرات جبران ناپذیر آنها بر محیط زیست و سلامت انسان» و «معرفی سوخت های جایگزین دوستدار محیط زیست به جای سوخت فسیلی در کشور» بیانجامد.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search